Нова ера в МОК: нова президентка відкриває двері для повернення Росії до Олімпіади

Аватар Кирило Гапонов Кирило Гапонов
33
1 голос
Нова ера в МОК: нова президентка відкриває двері для повернення Росії до Олімпіади
Російські гімнасти на Олімпіаді 2020 року. Фото: Jamie Squire
Кірсті Ковентрі, яка стала першою африканською лідеркою Міжнародного олімпійського комітету, бачить невідповідності в поточному підході до ізоляції Росії, враховуючи численні конфлікти на її рідному континенті.

Нова президентка Міжнародного олімпійського комітету (МОК) Кірсті Ковентрі в інтерв'ю Sky News розкрила своє бачення щодо заборони країнам брати участь в Олімпійських іграх через військові конфлікти. Вона ініціюватиме переговори щодо потенційного повернення Росії до повноцінної участі в Олімпіаді.

На Паризьких іграх 2024 року російським спортсменам дозволили виступати лише як нейтральним атлетам – таким було покарання за повномасштабне вторгнення Москви в Україну. Однак обрана нещодавно Ковентрі, яка стала першою жінкою-президенткою МОК та першою представницею Африки на цій посаді, вважає, що виокремлення Росії є непослідовним, адже на її рідному континенті теж тривають збройні конфлікти.

«Я проти заборони країнам брати участь в Олімпіаді через конфлікти, але вважаю, що кожну ситуацію потрібно розглядати окремо», – зазначила Ковентрі в інтерв'ю через день після свого обрання.

«Я хотіла б створити робочу групу, яка розробить політику та керівні принципи, якими ми як рух можемо керуватися, приймаючи рішення, коли нас втягують у конфлікти», – заявила нова голова МОК.

Колишня олімпійська плавчиня, яка виборола дві золоті медалі для Зімбабве, підкреслила:

«В Африці зараз тривають жахливі конфлікти. На жаль, це не зникає. Тож як ми збираємося захищати і підтримувати спортсменів? Як ми забезпечимо, щоб усі атлети мали можливість приїхати на Олімпійські ігри?».

Хоча наступні літні Олімпійські ігри відбудуться лише у 2028 році в Лос-Анджелесі, до зимових Ігор у Мілані та Кортіна-д'Ампеццо залишається менше 11 місяців. На запитання, чи повернеться Росія до участі до того часу, Ковентрі відповіла:

«Ми обговоримо це з колективною групою... з робочою групою».

  • На порядку денному нової президентки також питання гендерної відповідності у спорті та майбутні олімпійські господарі.
  • Ковентрі обіцяє, що члени МОК матимуть більший вплив на вибір, після того як Париж (2024), Лос-Анджелес (2028) і Брісбен (2034) стали безальтернативними рішеннями за лаштунками при Томасі Баху.

Читайте також: Історичний момент у світі спорту: Кірсті Ковентрі стала першою жінкою-президентом Міжнародного олімпійського комітету