Знову пандемія? ВООЗ попереджає про ймовірну глобальну епідемію Чикунгунья, що передається комарами

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) забила на сполох через зростаючу загрозу глобального поширення вірусу Чикунгунья. Смертність від нього сягає близько 1%, проте заразитися можуть мільйони, повідомляє Reuters.
Читайте також: У Рівному зафіксовано випадок зараження тропічною малярією: звідки взялася ця хвороба в Україні
Фахівці фіксують тривожні сигнали, схожі на ті, що передували масштабному спалаху у 2004-2005 роках. Тоді інфекція поширилася блискавично – від островів Індійського океану до різних частин світу.
«Чикунгунья – це не надто відома хвороба, але її виявили у 119 країнах, що є потенційною небезпекою для 5,6 мільярда людей», – повідомляє спеціалістка ВООЗ Діана Рохас Альварес.
Читайте також: На Львівщині жінку прооперували через укус комахи: що за «монстр» присмоктався до українки
За її словами, нинішня динаміка поширення хвороби повторює картину двадцятирічної давнини. Вже зараз вірус активно виявляють у Мадагаскарі, Кенії та Сомалі, а також у країнах Південної Азії. Не менш тривожно виглядає ситуація й у Європі.
«Раніше ці схеми передачі вірусу спостерігалися під час спалаху в 2004 році, тому ВООЗ закликає до термінових дій, аби запобігти повторенню ситуації», – сказала Рохас Альварес.
Організація звернулася до урядів із закликом негайно реагувати, щоб уникнути катастрофічного розвитку подій. У ВООЗ наголошують: ситуація загрожує повторенням небезпечного ланцюга заражень, якщо не буде вжито відповідних заходів.
Вірус Чикунгунья: що відомо та які симптоми
Назва походить з мови народу маконде (Східна Африка) й означає «той, хто згинається» – це відображає один із головних симптомів: сильний біль у суглобах, що буквально «скручує» людину. Хвороба зазвичай не смертельна, але викликає:
- раптову високу температуру
- сильний біль у м’язах і суглобах
- головний біль
- висип
- загальну слабкість
Читайте також: Комариний укус: 5 домашніх засобів, які допоможуть швидко позбутись сверблячки