Одна із шкіл в Україні забороняє домашні завдання та оцінки нижче 6 балів: чому через це звільняються вчителі

У Львові вчителька з понад 20-річним досвідом роботи повідомила про своє звільнення зі школи через обмеження, що унеможливлюють нормальне навчання дітей. За її словами, вона така не єдина, і звільняється також кілька її колег.
Причиною стала політика закладу щодо домашніх завдань і оцінювання. За словами вчительки, на неї надійшли скарги від батьків через те, що вона задала дітям вивчити англійські слова.
«Перевіряти домашнє завдання не можна, ставити оцінки нижче шести балів - не можна, бо це відбивається на психіці дитини! А як я маю їх навчити? Виходить, що навчати теж не можна, бо в мене нема жодного впливу, крім проводити ігри і бути клоуном», – наводить слова вчительки засновник приватної школи «Ерудит» Володимир Огура.
Читайте також: На Буковині жінка подала скаргу до Управління освіти, бо сину заборонили курити у школі: чи покарали вчителів
Вона зазначила, що прийшла на співбесіду в інший заклад саме через те, що шукає більш традиційних підходів до освіти.
Вчителька також різко розкритикувала сучасні «реформи» у школах, які, на її думку, зосереджуються лише на процесі, а не на результаті, виховують пасивних учнів без рамок і вимог. Вона застерігає, що такі випускники не матимуть ані дисципліни, ані поваги до спільної роботи в майбутньому.
Чи нормально не давати дітям домашнього завдання та де популярна така практика?
- Так, у світі є школи та системи освіти, де домашнє завдання або дуже сильно обмежене, або його взагалі нема.
- Часто згадується як приклад Фінляндія. Там справді домашнього завдання мало, за обсягом набагато менше, ніж у багатьох країнах, але воно є. Просте, коротке і не обов’язково щоденне.
- Схожа система у Данії, Швеції та Нідерландах. Домашніх завдань менше, а у багатьох школах немає обов’язкової перевірки чи оцінок за кожне завдання. Пріоритет – проєктна робота, групові завдання в класі.
Читайте також: Школа імені Дерюгіних під загрозою: на Жовтневий палац поклала око Католицька церква – що відомо