Небо згасне майже на 8 хвилин: вчені назвали дату найтривалішого сонячного затемнення

Аватар Владислав Власенко Владислав Власенко
11988
5
5 голосів
Небо згасне майже на 8 хвилин: вчені назвали дату найтривалішого сонячного затемнення
Сонячне затемнення. Фото: Styler
У середині 22 століття світ стане свідком унікального астрономічного видовища, яке перевершує все, що бачили попередні покоління. Сонячне затемнення триватиме понад сім хвилин.

У липні 2186 року людство матиме змогу спостерігати астрономічну подію, якої не було понад 12 тисяч років. Як повідомляє NASA, 16 липня відбудеться найдовше повне сонячне затемнення за всю історію спостережень – його фаза повної темряви триватиме рекордні 7 хвилин і 29 секунд.

Траєкторія руху тіні затемнення почнеться над Тихим океаном, далі пройде через Панаму і охопить північну частину Південної Америки. Найкраще явище можна буде побачити в Колумбії, Венесуелі та Гаяні.

Читайте також: У Києві помітили Торнадо – відео смерчу: пояснюємо, як виникає епічне природне явище

Повне сонячне затемнення настає, коли Місяць ідеально перекриває Сонце, занурюючи денне небо в пітьму. Хоч такі події трапляються на планеті відносно часто, приблизно раз на півтора року, в одному й тому самому місці їх можна побачити дуже рідко. А настільки тривале затемнення взагалі є винятковим явищем.

Що про рекордне затемнення сонця кажуть в NASA 

  • У NASA підкреслюють, що ця подія має не лише наукове значення, а й обіцяє сильні враження для всіх спостерігачів. Майже на вісім хвилин денне світло зникне, і цей унікальний досвід варто планувати заздалегідь, подбавши про безпечні способи спостереження.
  • Раніше ми повідомляли, що на Сонці стався надпотужний спалах: як це вплинуло на людство і чи варто хвилюватися.

Читайте також: «Не гавкає, не хворіє, і ще можна з'їсти»: ось що заводить китайська молодь замість домашніх улюбленців