Українські полярники засняли горбатого кита, який вистрибує з води: ефектні фото мирного та величного гіганта

За словами українських вчених з Національного антарктичного наукового центру, гігант може вистрибнути частково або повністю, коли над поверхнею з'являється понад половина тіла велетня.
У центрі пояснюють, що є кілька припущень, чому кити стрибають.
Фото: Євген Шаталов
Перше - можливо, саме так горбані намагаються позбутися паразитів, які масово живуть на їхній шкірі, зменшити подразнення та скинути їх ударом о воду. Друге припущення - так мирні гіганти спілкуються між собою, адже звук стрибка чутно досить далеко, тож його ссавці можуть використовувати як сигнал.
Фото: Євген Шаталов
Водночас українські вчені додають, що вони активно долучаються до вивчення китоподібних в Антарктиці. Ще у 2018 році на станції «Академік Вернадський» було започатковано комплексну програму їхнього дослідження, яка включає фотоідентифікацію, відбір біопсій та запис звуків морських гігантів.
- Нагадаємо, раніше українські дослідники зі станції «Академік Вернадський» зафіксували сильний землетрус, який стався 2 травня в регіоні поблизу Аргентини та Чилі.
- Також стало відомо, що кадри, зроблені українськими полярниками, отримали високе визнання на національному етапі престижного міжнародного змагання наукової фотографії Wiki Science Competition 2024.