Науковці відкрили новий засіб ведення сільського господарства: чи допоможе це запобігти світовому голоду

Як інформує науковий журнал JasonDeegan, це новий метод землеробства, за якого рослинам більше не потрібно покладатися на фотосинтез. Замість сонячного світла використовується більш ефективний хімічний процес, який працює на енергії сонячних панелей.
Ця енергія використовується для реакції, що об'єднує воду і вуглекислий газ з отриманням ацетату - простої молекулярної сполуки, яку генетично модифіковані рослини можуть поглинати та використовувати як їжу.
Ефективність такого підходу вражає, пише видання, адже звичайний фотосинтез перетворює лише близько 1% сонячної енергії, яку поглинає рослина, на доступну енергію.
Зі свого боку, електросільське господарство, усуваючи залежність від світла, може скоротити потребу в сільгоспугіддях до 94%, що відкриває двері до сільського господарства в місцях, де воно раніше здавалося неможливим - пустелі, дахи міських будівель тощо.
Ба більше, цей крок дозволив би звільнити величезні площі орних земель для відновлення природи або будівництва житла. Людство отримає більше їжі на меншій площі.
Згідно з розрахунками, в теорії цей метод може нагодувати понад 136 мільярдів людей. Попри те, що ніхто не збирається годувати стільки людей найближчим часом, це дає уявлення про масштаби можливого.
- Нагадаємо, раніше група ізраїльських науковців з'ясувала, що рослини видають звуки тріскання на ультразвукових частотах, коли відчувають брак води.
- Також стало відомо, що нове дослідження докорінно змінило уявлення про походження одного з ключових каменів Стоунхенджа.