Скільки років ще не можна буде жити в Чорнобилі після катастрофи на АЕС? Відповідь фахівців шокувала

Аватар Олександр Щербатих Олександр Щербатих
126
1 голос
Скільки років ще не можна буде жити в Чорнобилі після катастрофи на АЕС? Відповідь фахівців шокувала
Місто Прип'ять біля Чорнобильської АЕС. Фото: AP
Охочі оселитись у Чорнобильській зоні та знову зробити її процвітаючою не зможуть втілити свій задум ще дуже багато років. Про це повідомили у Державному агентстві України з управління зоною відчуження.

Голова ДАЗВ Григорій Іщенко зазначив, що у зоні відчуження ще протягом багатьох тисяч років зберігатиметься радіоактивне забруднення. Про це він розповів у інтерв’ю УНІАН.

«Більше «чистих» локацій, як ми розуміємо, не з’явиться. Так, по цезію і стронцію період напіврозпаду 30 років, але у плутонію, в уранової групи цей період від 20 тисяч років. У зоні відчуження є справді дуже небезпечні місця. Підприємства та Екоцентр це все фіксують». 

  • Чорнобильська трагедія, яка сталася в ніч на 26 квітня 1986 року, вважається однією з наймасштабніших техногенних катастроф у світі. Через два потужні теплові вибухи було зруйновано четвертий енергоблок атомної електростанції.
  • Аварію класифікували за найвищим, сьомим рівнем за Міжнародною шкалою ядерних подій — таку ж оцінку отримала і катастрофа на Фукусімі в Японії у 2011 році.
  • Радіоактивного опромінення зазнали близько 600 тисяч осіб, зокрема ліквідатори. Унаслідок трагедії було створено 30-кілометрову зону відчуження навколо ЧАЕС.

Читайте також: «Після вибуху на ЧАЕС я сказав: «Це війна! Нас бомблять»: він вижив 26.04.1986 у Прип’яті й розказав усю правду