Як повернути килиму свіжість та приємний аромат: п’ять простих способів

Допомогти повернути килиму приємний аромат та свіжість можуть агресивні хімічні засоби. Але краще скористатися перевіреними й екологічно чистими підручними способами, пише видання Martha Stewart.
Харчова сода
Сода ідеально підходить для дезодорування текстильних поверхонь. Вона поглинає неприємні запахи. При цьому не маскує їх, а нейтралізує. До того ж, цей засіб не шкодить навіть найделікатнішим килимам.
Перед нанесенням на килим соду слід просіяти соду через дрібне сито, щоб не було грудок. Потім нею потрібно посипати килим. Особливу увагу приділіть проблемним зонам. Соду потрібно ретельно втирати у волокна долонею або щіткою з м’якою щетиною. Потім килим слід залишити на кілька годин, а краще - на ніч, після чого – ретельно пропилососити.
До соди можна додати до соди кілька крапель ефірної олії лаванди чи чайного дерева — це не лише додасть приємного аромату, а й допоможе знищити бактерії.
Оцет
Кислотна природа оцту дозволяє знищувати мікроорганізми, які викликають запахи, та боротися з цвіллю, яка часто з’являється у сирих приміщеннях.
Потрібно змішати 1 частину оцту з 2 частинами теплої води у пляшці з розпилювачем. Злегка обприскайте забруднені ділянки. При цьому уникайте надмірного зволоження.
Килим залиште на 15–20 хв. За необхідності можна промокнути надлишки розчину чистим рушником. Потрібно дати килиму повністю висохнути. Запах оцту зникне разом із неприємними ароматами. Але не варто використовувати оцет на вовняних килимах, бо кислота може пошкодити волокна.
Читайте також: Ви теж кидаєте какашки кота чи собаки в унітаз? Ось чим це небезпечно, навіть якщо тварина – домашня
Бура з харчовою содою
Бура ефективно допомагає для глибокого очищення. Разом з харчовою содою вона створює потужну формулу для нейтралізації навіть найстійкіших запахів. Але це під час роботи з нею слід дотримуватися обережності, використовувати захисні рукавички, маску. Кімнату потрібно добре провітрити.
Буру змішують із содою в рівних частинах, посипають суміш на килим та втирають її. Потім слід залишити на 15–20 хв, не допускаючи контакту дітей чи тварин з обробленою поверхнею. Після цього килим слід ретельно пропилососити.
Лимон
Свіжий лимон добре справляється з неприємними запахами. Він освіжить килим завдяки природним антибактеріальним властивостям та яскравому аромату.
Потрібно вичавіть сік з кількох лимонів, розбавити його водою у співвідношенні 1:1. Розчин перелийте у пляшку з пульверизатором. Обприскайте килим, але уникайте надмірного зволоження. Потім килиму слід дати повністю висохнути на повітрі й пропилососити.
Горілка
Чудовим дезінфектором може бути звичайна горілка. Вона не лише вбиває бактерії, а й швидко випаровується та не залишає запаху.
Слід перелити горілку у пульверизатор та обережно обприскати нею килим, уникаючи надмірного зволоження. Килим потрібно залишити на 15–20 хв, дати йому висохнути природним шляхом.
За словами експертів з прибирання, щоб килим завжди приємно пахнув, важливо не лише вчасно дезодорувати його, а й дотримуватися щоденних правил догляду.
Зокрема, килими слід принаймні раз на тиждень пилососити, а якщо у домі є тварини, то й частіше. Потрібно негайно прибирайте розлиту рідину чи залишки їжі, щоб не дати їм вбратися.
Варто також регулярно відкривати вікна, користуватися вентиляторами чи кондиціонером, щоб повітря циркулювало та не застоювалось. Періодично можна посипати килим харчовою содою для підтримання чистоти та приємного запаху.
- Нагадаємо, вчені з Ноттінгемського університету розробили фарбу, яка знищує навіть найнебезпечніші бактерії та віруси. Її можна наносити на різні поверхні – від лікарняних ліжок до сидінь у літаках.