Бур’ян зникне назавжди: експерти назвали чотири дієві засоби для очищення городу від шкідника

Як радять експерти видання Martha Stewart, існують безпечні, перевірені та дуже ефективні натуральні методи, які дозволяють знищити небажану рослинність і запобігти її поверненню. Застосування природних засобів на відміну від потенційно небезпечних гербіцидів - це не лише екологічна альтернатива, а й спосіб створити гармонійний та безпечний простір для дітей, домашніх тварин і власного спокою.
Бур'яни надзвичайно витривалі, легко пристосовуються до умов, швидко розмножуються і мають глибоку або агресивну кореневу систему. Наприклад, польова берізка польова може щороку давати понад 500 насінин. Проте найбільше дивує, що ці насінини можуть залишатися у землі до 60 років, перебуваючи у стані спокою та очікуючи пошкодження дерну, посухи чи просто зайвого променя сонця.
Які існують натуральні способи знищення бур’янів
Оцтовий гербіцид
Змішайте 450 мл звичайного харчового оцту (9%) з 1 ст. л. рідини для миття посуду. Наносьте точково на бур’яни за допомогою пульверизатора. Оцтова кислота руйнує клітини рослин і висушує їх буквально за кілька годин. Але обережно: засіб неселективний, тому може пошкодити й інші культурні рослини поряд.
Окріп
Закип’ятіть воду та вилийте її на бур’яни. Після контакту з високою температурою рослини гинуть практично миттєво. Ідеально підходить для тротуарів, плитки, щілин між бордюрами. Не застосовуйте впритул до декоративних рослин, адже гаряча вода пошкоджує все живе.
Пальник
Існують спеціальні газові пальники для садівників, які дозволяють буквально випалювати бур’яни. Достатньо кількох секунд, щоб рослина зів’яла. Але важливо дотримуватися безпеки: не використовуйте цей метод під час посухи чи поблизу легкозаймистих матеріалів.
Органічні препарати з кислотами чи залізом
Серед екологічних засобів, доступних у продажу, є ті, які містять залізо чи органічні кислоти (лимонну, оцтову, цитрусову). Наприклад, гербіциди на основі лимонної кислоти чи цитрусової олії активно знищують бур’яни. Засоби з залізом «перегодовують» рослини та порушують їхні життєві процеси.
Профілактика після видалення бур'янів
Нижче експерти наводять декілька порад, які допоможуть підтримувати ваш газон у здоровому стані:
- Турбота про ґрунт (регулярне мульчування, внесення органічних добрив, аерація та аналіз pH ґрунту — все це сприяє зміцненню кореневої системи трави та квітів. Що здоровіший ґрунт, то менше шансів у бур’янів пробитися);
- Правильне косіння (косіть на висоті щонайменше 7–8 см. Це не лише зменшує ймовірність проростання бур’янів, а й створює густий покрив, який затінює і «придушує» насіння);
- Вчасне прополювання клумб та городів (використовуйте спеціальні ручні інструменти для видалення молодих паростків);
- Рясне, але нечасте поливання. (поливайте раз-два рази на тиждень добре промочуйте землю. Це змушує коріння культурних рослин рости глибшими й сильнішими).
Експерти зауважують, що обираючи природні способи боротьби, ви дбаєте не лише про рослини, а і про себе, свою родину та планету.
- Нагадаємо, раніше редакція BLIK.ua розповідала про ефективні та безпечні методи боротьби з колорадським жуком;
- А також ми повідомляли про найкращий вибір дати для садіння картоплі та її передові сорти для кращого врожаю.