У Тернопільській області стартувала ексгумація жертв Волинської трагедії: що відомо станом на зараз

Як повідомляє RMF24, ексгумаційні роботи проводить польсько-українська команда дослідників, до якої входять судово-медичні експерти, археологи, генетики та антропологи.
З польського боку на місці працюють дослідники з Фонду «Свобода і демократія», науковці з Поморського медичного університету та представники Інституту національної памʼяті. У роботі також беруть участь представники української організації «Волинські старожитності».
Як повідомляється, уся процедура розкопок та ексгумації дуже складна, оскільки цвинтар і братська могила, де зараз проводиться ексгумація, знаходяться посеред лісу.
Зауважимо, що у Польщі Волинську трагедію офіційно називають «різаниною» та визнали її «геноцидом», звинувачуючи у розстрілі Українську повстанську армію, однак із таким трактуванням не погоджуються в Україні.
Зокрема, у червні 2022 року міністерства культури України та Польщі підписали Меморандум про співробітництво у сфері національної памʼяті. Він передбачав розшук, ексгумацію і поховання жертв. Меморандум мав вступити в дію після припинення воєнного стану на території України. Але Польща під час повномасштабного вторгнення Росії постійно порушує питання пошуку та ексгумації поховань поляків на території України.
Таким чином, у 2023 році Україна пішла назустріч Польщі, дозволивши Варшаві цьогоріч провести ексгумацію загиблих.
- Нагадаємо, раніше у Львові завершили ексгумацію та перепоховання 1804 решток солдатів Першої та Другої світових воєн з колишнього радянського меморіалу на Личаківському цвинтарі.