Результати серед дітей та підлітків вражають: на Одещині дослідили вживання алкоголю чоловіками

Серед хлопчиків віком 10-14 років фіксується вищий рівень регулярного вживання спиртного, ніж серед підлітків та дорослих чоловіків. Про це свідчать дані дослідження опублікованого Одеським обласним центром контролю та профілактики хвороб.
Анонімне онлайн-опитування провели серед 357 хлопчиків та чоловіків Одещини віком від 10 до 59 років. Дослідження тривало з вересня 2023 року по грудень 2024 року. Серед респондентів 198 – жителі міст, 159 – сільської місцевості.
Результати показали, що лише кожен 20-й опитаний ніколи не вживав алкоголь. Три чверті респондентів у типовий день споживають 1-2 стандартні дози алкоголю. А кожен десятий чоловік вживає від 3 до 6 доз алкоголю за раз.
Читайте також: Продавали гуртом та вроздріб: у функціонерів УПЦ МП детективи знайшли фальсифіковане вино на 1,8 млн грн
Окрім того, 8,96% опитаних сказали, що споживають понад 6 доз алкоголю за один раз. При цьому серед дітей і підлітків ця цифра вища, ніж серед дорослих.
«Спостерігається тенденція більшої поширеності шкідливого споживання алкогольних напоїв (більше 6 стандартних доз алкоголю) серед дітей та підлітків у порівнянні з чоловіками працездатного віку», - йдеться у повідолменні.
За даними медиків у світі «стандартною дозою» вважають 10 грамів чистого спирту. Це може бути 25 мілілітрів горілки, 100 мілілітрів вина, або 330 мілілітрів пива.
У Центрі нагадують, що алкоголь - токсична речовина, яка збільшує ризик понад 200 хвороб, включаючи рак, серцеві та психічні захворювання. Особливо небезпечним споживання алкоголю є у молодому віці. За даними ВООЗ, спиртне може спричини щонайменше сім видів раку.
- Раніше BLIK.ua писав, чому після вживання алкоголю пам’ять може давати збої. Це явище називається алкогольним затьмаренням пам’яті (блекаутом). Воно означає не втрату свідомості, а повне або часткове зникнення спогадів.