Попри протести Зеленський підписав скандальний закон щодо НАБУ та САП: як президент пояснив своє рішення

Аватар Сергій Маламура Сергій Маламура
125
1 голос
Попри протести Зеленський підписав скандальний закон щодо НАБУ та САП: як президент пояснив своє рішення
Володимир Зеленський. Фото: president.gov.ua
Президент Володимир Зеленський пояснив своє рішення підписати скандальний закон, який обмежує незалежність НАБУ та САП. Свій підпис під документом він поставив попри те, що в містах України відбулись акції протесту.

Увечері 22 липня у Києві, Львові, Дніпрі, Одесі та деяких інших містах України пройшли акції протесту проти ухвалення парламентом закону №12414, який, за оцінками експертів, обмежує незалежність НАБУ та САП. 

Президент Володимир Зеленський не поспішав реагувати на вимоги накласти вето на закон. Більше того, він підписав його, а своє рішення пояснив у зверненні, яке вперше за тривалий час не оприлюднював до кінця доби. Воно з’явилося вже о 1:17 22 липня.  

Глава держави повідомив про свою розмову на цю тему із керівником НАБУ Семеном Кривоносом, прокурором САП Олександром Клименком, генеральним прокурором Русланом Кравченком та головою Служби безпеки України Василем Малюком. Президент запевнив, що антикорупційна інфраструктура працюватиме. Але наголосив, що – «тільки без російських впливів – від цього треба все очистити. І справедливості має стати більше». 

Читайте також: «Списки 263 чортів опублікуєте?‎»: жорстка реакція українців на скандальний закон, який обмежує НАБУ та САП

Зеленський наголосив, що генеральний прокурор налаштований на те, аби в Україні «реально забезпечувалася невідворотність покарання для тих, хто йде проти закону». 

«І це те, що дійсно потрібно для України. Справи, які лежали, мають розслідуватись. Роками посадовці, які втекли з України, чомусь спокійно живуть за кордоном – в дуже приємних країнах і без юридичних наслідків. Це ненормально», - зазначив президент. 

Він також звернув увагу на те, що кримінальні провадження на мільярди «висять» роками. Наголосив, що росіяни «досі можуть отримувати інформацію, яка їм необхідна». Тому, за словами Зеленського, НАБУ та САП мають працювати «важливо, щоб без росіян». 

«Важливо, щоб була невідворотність покарання і щоб суспільство це дійсно бачило», - додав він. 

  • Нагадаємо, у Верховній Раді України 22 лютого проголосували за законопроект №12414 про НАБУ і САП, який передає певні повноваження цих установ у руки Генеральному прокурору.  За нього свій голос віддали 263 народні обранці. Це ввиккликало стурбованість міжнародних партнерів України та громадськості.