Сенат США повстає проти Трампа: конгресмени погрожують покарати Росію, ігноруючи позицію свого президента

Аватар Кирило Гапонов Кирило Гапонов
338
1 голос
Сенат США повстає проти Трампа: конгресмени погрожують покарати Росію, ігноруючи позицію свого президента
Сенат США. Фото: Укрінформ
У Сенаті США зростає напруження – вже 81 сенатор підтримав жорсткий законопроєкт проти Росії, але частина республіканців зволікає, чекаючи позиції Дональда Трампа. У Білому домі воліють не поспішати, хоча Путін не демонструє жодного прогресу.

У Вашингтоні назріває один із найгостріших зовнішньополітичних конфліктів останніх місяців. Сенат США впритул наблизився до ухвалення потужного пакету санкцій проти Росії – ініціативу вже підтримали 81 із 100 сенаторів.

Про це повідомляє Blik.ua з посиланням на допис журналіста Остапа Яриша у соцмережі X.

Як зазначає Яриш, документ підготували сенатори Ліндсі Грем (республіканець) і Річард Блументаль (демократ). Це один із небагатьох прикладів справжньої двопартійної єдності в американській політиці.

Законопроєкт передбачає не лише прямі санкції проти Москви, а й вторинні – зокрема, 500% тариф на імпорт з країн, які купують у Росії нафту, газ, уран та інші ресурси.

Очевидно, що основний адресат таких заходів – Китай. «Без економічної підтримки Китаю військова машина Путіна повністю зупиниться», – зазначено в пояснювальній записці до законопроєкту.

Однак попри широку підтримку, документ поки не виносять на голосування. Лідер республіканської більшості Джон Тун чекає сигналу від Дональда Трампа, який наразі утримується від санкційного тиску.

«Я поважаю позицію лідера Туна. Але в якийсь момент ви просто не зможете ігнорувати 81 підпис», – наголосив сенатор Кевін Креймер із Північної Дакоти.

Інші республіканські конгресмени більш категоричні й вимагають швидких та доволі болісних дій для російського диктатора та країни-агресорки. Так, до прикладу, сенатор Тодд Янг зі штату Індіана прямо заявив:

«Я чекав уже досить довго. Мені ясно, що Путін водить нас за носа. Ми маємо винести законопроєкт і покарати його».

Чимало сенаторів вважають, що після провалу переговорів у Стамбулі Америка має продемонструвати жорстку позицію.

  • Зауважимо, Дональд Трамп після розмови з Путіним заявив, що поки не бачить сенсу в санкціях. На його думку, це може лише «зірвати переговори», хоча він і не виключає такого кроку в майбутньому.
  • Цю ж позицію на слуханнях у Сенаті повторив держсекретар Марко Рубіо. Він визнав, що без прогресу з боку Росії санкції будуть на столі, але закликав поки не тиснути.
  • Тим часом Грем і Блументаль наголошують – якщо Росія не подасть чіткого плану перемирʼя найближчими днями, «терпіти більше ніхто не буде». Очікується, що Сенат може винести законопроєкт одразу після Дня памʼяті – 26 травня.

Читайте також: Гірше, ніж з Зеленським: Трамп захейтив президента ПАР в Білому домі, хоча той був у костюмі – відео скандалу