Залужний назвав ключові фактори, які змінили українську армію: він закликає США піти нашим шляхом

Аватар Анастасія Станіславська Анастасія Станіславська
65
2 голоси
Залужний назвав ключові фактори, які змінили українську армію: він закликає США піти нашим шляхом
Валерій Залужний. Фото: Офіс президента
Колишній головнокомандувач Збройних Сил України, а нині посол України у Великій Британії, Валерій Залужний поділився тим, як використання дронів та штучного інтелекту змінило українську армію.

Це було зазначено в статті, опублікованій у виданні Defense One у п’ятницю, 11 квітня.

Україна була змушена розробити нові методи ведення війни через використання БпЛА ворогом для націлювання на військові сили в повітрі, на суші та на морі. Активно застосовується радіоелектронна боротьба, яка може глушити та захоплювати дрони.

З огляду на нові реалії, українські військові відмовились від тактик і технічних засобів часів холодної війни, активно використовуючи безпілотники для різних цілей, зокрема для вигнання російського Чорноморського флоту.

БпЛА також постійно застосовуються в логістичних і медичних операціях.

Однак, військові повернулись до старих методів зв’язку, таких як підземні, підводні та волоконно-оптичні мережі, оскільки їх важче порушити, а вони забезпечують високу надійність і безпеку.

Сьогодні ж війна перевернулась з ніг на голову: замість стрімкого наступу — позиційне протистояння в стилі Першої світової. Будь-який рух може бути виявлений і атакований за лічені секунди, солдати закопані в окопах, евакуація поранених і ротація стали надзвичайно небезпечними.

Три ключові чинники спричинили це:

  1. Малі тактичні дрони, які вражають цілі на суші, в морі, у повітрі — й навіть інші дрони.
  2. Радіоелектронна боротьба, що дозволяє відслідковувати, глушити та перехоплювати сигнали дронів.
  3. Дистанційні сенсори, що створюють буферні зони в «білих просторах», які раніше не контролювались.

DELTA — це як Google, але для військових

Однак ключовим фактором є ефективне управління БпЛА. За словами колишнього Головнокомандувача, українська система управління боєм DELTA заслуговує на особливу увагу.

Її розробка почалася ще за кілька років до російського вторгнення у 2022 році.

Система DELTA є більш простою у використанні порівняно з американським аналогом Palantir. Вона надала українським військовим перевагу перед чисельно більшим, але інформаційно обмеженим ворогом.

DELTA використовує штучний інтелект для оперативного оброблення даних, надаючи повну картину ситуації як на полі бою, так і за його межами.

«Заколисані десятиліттями домінування багатьох доменів, західні військові надто довго спали. Зустрічаючись із супротивниками, озброєними масово розгорнутою, оптимізованою автономною зброєю, вони можуть стати загальновідомими жертвами німецького бліцкригу Другої світової війни», - зазначено в статті.

Читайте також: Україна встановила дипломатичні відносини з Сомалі: голова МЗС Сибіга прокоментував подію