«Не можна повернути силою або примусом»: Гетманцев пояснив, що Україні потрібно робити з біженцями

З початком повномасштабної війни з України виїхала чимала кількість громадян. Найбільше наших співвітчизників вирушили до західної частини Європи.
Данило Гетманцев у своєму телеграм-каналі поділився поглядом на проблему біженців. Політик вважає, що ці люди не є зрадниками, а рішення покинути країну – необхідність.
Народний депутат впевнений, що українці мають з повагою поставитися до вибору своїх співвітчизників, які виїхали та будують своє життя за кордоном.
Гетманцев вважає, що примусом ми не повернем наш громадян в Україну, але й не правильно робити виплати за рахунок тих, хто залишився.
«Людей не можна повернути силою або примусом. Водночас, неприйнятно надавати тим, хто поїхав пільги та заохочення аби вони повернулися, за рахунок тих, хто залишився і боровся».
Нардеп підкреслив, що політика в нашій державі має бути такою, щоб люди самі захотіли повертатися.
Також Гетманцев заявив, що критикувати біженців не можна. Навіть навпаки, потрібно їх підтримувати.
«Україна має дбати про своїх громадян де б вони не знаходились, забезпечувати освіту та культурний простір, реалізацію політичних прав. Лобіювати і вітати виділення соціальної допомоги цим людям у країнах їх перебування, а не заперечувати її. Сприяти їх адаптації. Будь-яке цькування або приниження недопустимі».
Скільки людей виїхало з України з початком повномасштабної війни
- За оцінками Центру економічної стратегії, станом на кінець листопада 2024 року за кордоном залишається 5,2 млн українських біженців.
- 3,7 млн з них покинули Україну через західні кордони. Так, від початку повномасштабної війни з України виїхало 43,0 млн людей, а в’їхало – 39,3 млн; різниця між цими числами показує кількість людей, які виїхали і не повернулися назад. Втім, це не враховує тих українців, які вимушені були виїжджати до європейських країн через Росію чи Білорусь.
- За оцінками джерела, до країн Європи через територію РФ чи Білорусі виїхало близько 239 тис. українців (0,2 млн).