Путін може сприйняти миротворців як «провокацію»: Мелоні назвала інший варіант гарантій безпеки для України

Глава італійського уряду пропонує розширити положення про взаємну оборону НАТО на Україну без прийняття країни до Альянсу. Водночас вона скептично ставиться до питання введення миротворців в Україну. Про це пише видання Financial Times.
На її думку, розгортання «сил гарантування» в Україні російський диктатор Володимир Путін може сприйняти як провокацію.
«Тут треба бути обережними. Це може розглядатися більше як загроза», - сказала Мелоні.
Іншим – менш ризиковим варіантом – вона вважає розширення положень НАТО на Україну. На думку Мелоні, цей сценарій був би менш загрозливим для Кремля окрім ситуації, в якій Росія знову планувала б напасти на Україну.
«Але якщо вони бачать у цьому більшу загрозу, без України в НАТО, то це означає, що ми не можемо довіряти ніякому миру, підписаному з Росією, оскільки, якщо Росія дійсно не хоче знову вторгатися в Україну, чому вона повинна сказати „ні“?» - зазначила Мелоні.
Читайте також: Коли в Україну можуть увійти європейські миротворці: в НАТО дали остаточну відповідь
Італійська прем’єрка не вважає, що Росія знову нападе на Україну, поки при владі залишається президент США Дональд Трамп. Однак, на її думку, нова агресія РФ може статися після завершення його каденції.
Невдовзі Мелоні хоче представити свій план Білому дому. При цьому вона закликає не допустити конфлікту між ЄС та США.
«Якщо Італія має хоч якусь можливість уникнути конфронтації Європи та США та усунути розбіжності між ними, то я зроблю це», - наголосила прем’єрка.
- Раніше прем’єр-міністерка Італії Джорджа Мелоні запропонувала безпековий варіант для України, який може бути застосований під час майбутніх мирних перемовин із Росією. Вона має ідею, у якій не йдеться про вступ України до НАТО. Однак, як гарантія безпеки використовується 5 стаття Альянсу.
- Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус не виключив можливість направлення військового контингенту в Україну для контролю за припиненням вогню. Він зазначив, що це залежатиме від результатів переговорів та інших умов.