ЗАЕС «професійно контролюється і управляється» Росією: у МАГАТЕ оцінили можливість відновлення роботи станції

Аватар Сергій Маламура Сергій Маламура
6
0 голосів
ЗАЕС «професійно контролюється і управляється» Росією: у МАГАТЕ оцінили можливість відновлення роботи станції
Запорізька АЕС. Фото: Міністерство енергетики
Окупована Росією Запорізька атомна електростанція в Україні може відновити свою роботу. Для цього знадобиться кілька місяців після припинення вогню. Однак, для перезапуску всіх реакторів може піти більше року.

В останньому квартальному звіті Міжнародного агентства з атомної енергетики (МАГАТЕ) зазначається, що ситуація з безпекою та охороною на станції залишається нестабільною, а російські війська перешкоджають доступу до деяких частин АЕС, повідомляє Reuters.

Разом з тим гендиректор МАГАТЕ Рафаель Гроссі заявив, що на стан безпеки та обслуговування станції впливає війна. 

«Що стосується безпеки станції і загальної ситуації на ній, я маю сказати, що вона професійно контролюється і управляється Росією. Деякі роботи з технічного обслуговування, можливо, не є настільки всеосяжними, як могли б бути, але це також є наслідком війни», - сказав Гроссі.

Читайте також: Судилище в Ростові: за що у Росії інженера ЗАЕС засудили до 18 років ув’язнення

Він зазначив, що відносно швидкий, але поступовий перезапуск станції, по одному реактору за раз, можливий.

«Ми говоримо про місяці, і, можливо, щоб уся Запорізька атомна електростанція запрацювала в повному обсязі з усіма шістьма енергоблоками, знадобиться понад рік, можливо, навіть більше», - зазначив гендиректор МАГАТЕ.

За його словами, експлуатація всіх реакторів буде «важкою, але не неможливою».

  • Нагадаємо, ЗАЕС – найбільша атомна електростанція в Європі. Вона перебуває під російською окупацією з березня 2022 року. Міжнародні організації неодноразово вимагали повернення станції під контроль України, адже її захоплення створює ядерні ризики для всього світу.
  • Міністерство закордонних справ РФ нещодавно заявило, що Росія категорично відмовляється передавати контроль над ЗАЕС Україні чи будь-якій іншій країні.