NASA попереджає про унікальне астрономічне шоу: коли у небі з’явиться «усміхнене обличчя»

Аватар Кирило Гапонов Кирило Гапонов
103
2 голоси
NASA попереджає про унікальне астрономічне шоу: коли у небі з’явиться «усміхнене обличчя»
Потрійне з'єднання Місяця, Венери та Сатурна. Ілюстративне фото: LiveScience
Цього тижня земляни зможуть побачити рідкісне астрономічне диво — потрійне з'єднання Місяця, Венери та Сатурна, яке утворить на небі фігуру, схожу на усміхнене обличчя.

Як повідомляє Blik.ua, за словами вчених з NASA, незвичне небесне явище відбудеться у п’ятницю, 25 квітня. І побачити його можна буде неозброєним оком з будь-якого куточка Землі – головне, щоб небо було безхмарним.

Усе почнеться за годину до світанку. Якщо подивитись на схід, можна буде помітити, як Венера та Сатурн «зібрались» поряд, а трохи нижче – тонкий серп Місяця. Разом вони сформують трикутник, що нагадує смайлик.

Потрійне з'єднання двох планет і півмісяця має вигляд смайлика на небі. Фото: IFLScience.

Таке явище має назву потрійного з'єднання – коли три небесних тіла опиняються в одній частині неба. Але саме «усміхнене обличчя» формується надзвичайно рідко – востаннє щось подібне бачили роки тому.

«Тонкий серп Місяця створить вигнуту посмішку, а яскрава Венера та менш яскравий Сатурн – очі. Хоча усмішка буде трохи нахилена», – розповіла астрономка NASA Бренда Калбертсон.

Венера буде яскравішою, бо набагато ближча до Землі, тоді як Сатурн виглядатиме тьмяним. Це й створить ефект «перекошеного» обличчя. Але саме в цьому – уся чарівність цього космічного спектаклю.

На все про все – лише близько години. Вже після 6-ї ранку світанок «розмиє» небесну усмішку. Тому доведеться прокинутися рано – але це точно варте того.

«Таке в небі не щодня побачиш. І ніякого телескопа не треба – лише ясне небо і ранній підйом», – кажуть в NASA.

  • Наступне подібне явище може статись лише за кілька років. Тож 25 квітня зірки, Місяць і планети «посміхнуться» усім, хто готовий зазирнути в небо до світанку.

Читайте також: Астрономи знайшли темну галактику поруч із Чумацьким Шляхом: що про неї відомо