Домашні собаки – екологічна загроза: напади на тварин і отруєний ґрунт вразили науковців

Фахівці Університету Кертіна (Австралія) з’ясували, що домашні собаки негативно впливають на довкілля по всьому світу. Їхній вплив тривалий час недооцінювали, проте останні дослідження змусили науковців змінити думку. Про це повідомляє Blik.ua.
«Вплив домашніх собак на навколишнє середовище набагато сильніший, підступніший і тривожніший, ніж вважається», – йдеться у дослідженні факультету молекулярних і біологічних наук.
Як приклад вчені наводять ситуацію в Австралії. Саме собаки стали головною причиною масової загибелі пінгвінів – більше, ніж зіткнення з автомобілями. Напади на диких тварин фіксують дедалі частіше.
У США встановили, що інсектициди з ветеринарних препаратів для собак потрапляють у водойми. Це вбиває водних безхребетних і порушує екосистему річок і озер.
Окрему загрозу становлять собачі екскременти – вони засмічують ґрунт і заважають рослинам розвиватися. Через це страждає й міська, й сільська екологія.
Не менш важливою проблемою є виробництво корму. За оцінками науковців, екологічний слід від виробництва сухого корму для собак перевищує площу всієї Великої Британії.
Втім, ситуацію ще можна змінити. Один із авторів дослідження, Білл Бейтман, вважає, що ключ у відповідальності власників собак.
«Багато чого з того, про що ми говоримо, можна поліпшити поведінкою власників», – зазначив Бейтман.
Найефективнішим кроком, за словами вчених, стане вигулювання собак на повідку в безпечних для природи зонах – подалі від місць гніздування птахів і природних водойм.
- Зауважимо, в Україні вже кілька років тривають обговорення щодо відповідального утримання домашніх тварин. У деяких містах запроваджено обов’язкове прибирання за собаками в громадських місцях, проте контроль за дотриманням правил досі слабкий.
- Екологи також наголошують: масове вигулювання собак у лісосмугах і заповідниках може знищити природні екосистеми навіть швидше, ніж промислове забруднення.
Читайте також: Жахливий вовк знову з нами: вчені оживили хижака, який вимер 13 тисяч років тому