Нацбанк України продає 200 гривень за 77 тисяч: у чому особливість ексклюзивної монети

Аватар Кирило Гапонов Кирило Гапонов
62
2 голоси
Нацбанк України продає 200 гривень за 77 тисяч: у чому особливість ексклюзивної монети
Будівля НБУ. Фото: НБУ
Національний банк України виставив на продаж унікальну пам’ятну монету номіналом 200 гривень за вражаючу суму – майже 77 000 грн. Усе через матеріал, обмежений тираж і культову пам’ятку на реверсі.

Національний банк України виставив на продаж золоту пам’ятну монету номіналом 200 гривень. Ціна – 76 872 грн за штуку. Про це повідомляє Blik.ua.

Монета присвячена Києво-Печерській лаврі – одному з найвідоміших духовних центрів Східної Європи. Її викарбували ще у 1996 році, але в обіг вона надійшла у 1997-му. Тепер Нацбанк розпродає залишки зі свого сховища.

Загальний тираж становив 20 000 штук, однак на сьогодні в наявності залишилось лише 437 примірників. Монета виготовлена зі золота 900 проби. Маса дорогоцінного металу в чистоті – 15,55 г. Її діаметр – 25 мм. Якість карбування – пруф, тобто вищого нумізматичного рівня.

«Монету продають у спеціальному футлярі, що також робить її привабливою для колекціонерів», – повідомили у пресслужбі НБУ.

На аверсі розміщено зображення Троїцької надбрамної церкви та головної дзвіниці Лаври. Праворуч – малий герб України, унизу – номінал і рік карбування. По колу монети – написи: «Україна» та «Києво-Печерська лавра».

Аверс монети. Фото: НБУ

Зворотний бік ще більш деталізований. Угорі – образи Бога Отця, Сина і Духа Святого, написані старослов’янським шрифтом. Нижче – зображення Богородиці, покровительки запорізького козацтва, розміщене на хмарах.

Зворотній бік монети. Фото: НБУ

Завершує композицію панорама Лаври. В її основу покладено гравюру Лаврентія Тарасевича з «Патерика Печерського», що датується 1702 роком. Усе зображення замкнуте в коло з намистовим орнаментом. По боках – вага та проба дорогоцінного металу: Au 900 та 15,55.

«Монета належить до серії «Духовні скарби України» й має високу культурну цінність», – наголошують у НБУ.

  • Серед нумізматів такі екземпляри швидко розкуповуються, особливо коли йдеться про обмежений залишок.
  • Якщо ви шукаєте незвичайний спосіб інвестувати у золото або хочете додати реліквію до колекції – ця монета саме для вас.

Читайте також: Мінімальну заробітну плату в 2025 році піднімуть, але є нюанс: скільки грошей будуть отримувати українці