Суд звільнив під заставу трьох зрадників із Бучі: як колаборанти вийшли на свободу всупереч закону

Аватар Кирило Гапонов Кирило Гапонов
3166
17
2 голоси
Суд звільнив під заставу трьох зрадників із Бучі: як колаборанти вийшли на свободу всупереч закону
Колаборанти у суді. Фото: Правотворець
Києво-Святошинський суд незаконно випустив під заставу трьох колаборантів із Бучі, які допомагали росіянам під час окупації. За законом у воєнний час заставу за держзраду не можна визначати, проте суддя Гришко прийняв інше рішення.

25 березня 2025 року Києво-Святошинський районний суд Київської області обрав запобіжний захід трьом мешканцям Михайлівки-Рубежівки, що на Київщині.

Володимир Узбек, Стефан Слабинський та Андрій Олифієць, яких обвинувачують у державній зраді, співпраці з окупантами, незаконному заволодінні транспортом та насильстві, отримали можливість вийти під заставу понад 900 тисяч гривень кожен.

Про це повідомляє Blik.ua з посиланням на правозахисну ініціативу «Правотворець».

За даними слідства, у березні 2022 року під час окупації Бучанського району ці чоловіки сприяли російським військам:

  • передавали награбоване майно;
  • надавали окупантам у користування викрадені автомобілі Toyota Rav4 і Jaguar та використовували їх для перевезення зброї й боєприпасів;
  • застосовували насильство проти місцевих, які не погоджувалися співпрацювати з ворогом.

Обвинувачення висунуті за ч.2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада), ч.3 ст. 289 (незаконне заволодіння транспортом) та ч.2 ст. 125 (нанесення тілесних ушкоджень).

У «Правотворці» наголошують, що рішення суду суперечить законодавству. За умов воєнного стану чинне законодавство забороняє визначати заставу обвинуваченим у держзраді. Проте суддя Олександр Гришко ухвалив залишити можливість внесення застави – 908 400 гривень для кожного.

«Це – не просто судова помилка, це створює прецедент для легалізації виходу колаборантів під заставу. Під час війни, коли частина України досі окупована, така практика є не лише правовою, а й моральною катастрофою», – заявили у «Правотворці».

Крім того, у ході процесу прокурор, за інформацією правозахисників, пасивно підтримував позицію обвинувачення, не долучав ключові докази та навіть публічно сумнівався у складові держзради у діях підсудних.

  • Нагадаємо, Буча – місто на Київщині, яке стало символом жахів російської окупації у 2022 році. Після звільнення від ворога там виявили численні свідчення воєнних злочинів – вбивства мирних мешканців, катування та знищення інфраструктури.
  • Події в Бучі шокували світ і стали доказом масштабних злочинів проти цивільного населення.
  • Судове рішення щодо колаборантів із Бучі викликало широкий резонанс і критику серед правозахисників та суспільства, які закликають суворо карати винних і не допускати послаблення покарання за держзраду в умовах війни.

Читайте також: Випадково отримав кілька мільйонів гривень зарплати та пішов у СЗЧ: який судовий вирок загрожує військовому