WAR

Як рідним полонених військових оформити виплати та кому можуть відмовити: роз’яснення Міноборони

Сергій Маламура
152
1
Міністерство оборони. Фото: armyinform.com.ua
У Міноборони роз’яснили, хто з українських військовослужбовців, які потрапили у ворожий полон, та їхніх рідних не може отримувати гарантовані державою виплати.

Українським військовослужбовцям, які потрапили у полон або вважаються зниклими безвісти, гарантоване щомісячне грошове забезпечення в повному обсязі. Отримувати кошти мають право їхні рідні. Однак, таких виплат можуть позбавити, розповіла у коментарі YouTube-каналу Міноборони старший офіцер Департаменту соціального захисту міністерства підполковник Оксана Лєконцева.

Вона наголосила, що нарахування здійснюються за останньою посадою бійця і тривають увесь період полону. Однак, якщо буде встановлено, що військовий здався у полон добровільно, самовільно залишив частину або здійснив дезертирство, такі виплати припиняються.

«Підтверджується актом службового розслідування, але це до самої виплати. Хід цих подій до самої виплати не має відношення, тільки її результат», - сказала Лєконцева.

За її словами, військовослужбовці можуть заздалегідь розпорядитися, кому надавати право на отримання грошей. Це може бути дружина або чоловік, діти, батьки або інші близькі. Якщо ж такого документа немає, застосовують черговість згідно із законом: спочатку - дружина або чоловік, далі - діти, потім — батьки, повнолітні діти та рідні брати або сестри.

Читайте також: До війська навіть після 60 років: що зміниться в Україні і який законопроєкт ухвалила Верховна Рада

Хто з рідних не має права на виплати

Виплати не можуть нараховуватися рідним військових, які:

  • засуджені за державну зраду чи пособництво агресору;
  • є громадянами РФ або Білорусі;
  • постійно проживають на території цих країн.

Як оформити виплати

Для оформлення виплат рідним військових потрібно надати до найближчого територіального центру комплектування (ТЦК і СП), незалежно від місця проживання пакет документів. Це — заява, копії паспорта, ІПН, а також документи про родинні зв’язки та довідки про особливі обставини, наприклад,  інвалідність у дітей чи встановлення опіки.

Не вдалось завантажити відео.

  • У червні Верховна Рада України проголосувала за законопроєкт, який врегульовує питання виплати одноразової грошової допомоги утриманцям загиблих військових. Зокрема, встановлено, що до кола одержувачів належать лише ті утриманці, які відповідно до спеціального закону мають право на пенсію у разі втрати годувальника відповідно до іншого профільного закону.