Другий етап обміну полоненими у форматі «1000 на 1000»: дому повернулись ще 307 захисників – фото та відео
У суботу, 24 травня, відбувся другий етап обміну полоненими у форматі 1000 на 1000. Додому повенулись ще 307 українських захисників. Загалом за два дні звільнено з ворожого полону 697 людей, повідомив президент Володимир Зеленський.
За його словами, завтра очікується продовження оміну. Серед тих, хто повернувся сьогодні, - воїни ЗСУ, Державної прикордонної служби та Національної гвардії України.
«Дякую всім, хто залучений до процесу обміну, хто цілодобово працює. Наша мета – повернути кожного й кожну з російської неволі. Продовжуємо нашу взаємодію з партнерами, щоб це стало можливим», - наголосив президент.
Обмін полоненими. Фото: пресслужба президента
Читайте також: Папі Римському Леву XIV передали списки українських полонених: стало відомо, що сказав понтифік
За словами Уповноваженого Верховної Ради з прав людини Дмитра Лубінця, наймолодшому звільненому сьогодні з полону - 25 років, найстаршому - 61 рік. Є серед захисників такі, що мають хвороби та поранення.
«На місці проведення обміну продовжують перебувати працівники Офісу Омбудсмана з метою моніторингу дотримання прав людини відповідно до норм Женевської конвенції про поводження з військовополоненими», - зазначив Лубінець.
У Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими додали, що з окремих підрозділів та військових частин полонених сьогодні вдалося визволити вперше.
На Батьківщину, зокрема, повернулися 27 захисників Маріуполя. Усі 307 визволених оборонців - чоловіки, представники рядового та сержантського складу. Звільнено українців, які воювали на Донецькому, Херсонському, Харківському, Запорізькому та Луганському напрямках.
«Звільнені з полону Захисники пройдуть необхідний медичний огляд, отримають допомогу з фізичної та психологічної реабілітації, а також всі належні виплати за весь час перебування у неволі», - йдеться у повідомленні.
- Нагадаємо, напередодні було успішно реалізовано першу фазу домовленості про обмін 1000 на 1000. 23 травня 390 полонених повернулися додому. Ця важлива угода була досягнута під час зустрічі в Туреччині. Президент Володимир Зеленський наголосив, що Україна продовжуватиме активну дипломатичну роботу, аби подібні обміни ставали можливими й надалі.