WAR

Несподівана небезпека під час повітряної тривоги: блогер пояснив, що може врятувати ваше життя

Сергій Маламура
390
3
Робота ППО. Фото: Укрінформ
Небезпеку під час повітряних тривог можуть нести не лише ворожі ракети та дрони. На прикладі збиття безпілотників мобільними вогневими групами адвокат та волонтер Ілля Бардін пояснив, чому не варто нехтувати безпекою.

Кулі, якими мобільні вогневі групи стріляють по російських дронах, повертаються на землю незалежно від того, вдалося збити безпілотник чи ні. Боєприпаси, які застосовують українські військові для збиття цілей, можуть летіти на відстань кількох кілометрів. Враховуючи кількість мобільних груп, випущених черг та щільність населених пунктів, не дивно, що вони періодично потрапляють у вікна, стіни, автівки чи навіть людей.

Про це у Facebook нагадав український волонтер та адвокат Ілля Бардін.   

«Принцип роботи такий: дрон фіксують акустично, підсвічують прожектором, наводять зброю на ціль та випускають кулеметну чергу вздовж очікуваної траєкторії польоту. Тобто в повітрі опиняється багато куль, які летять із великою швидкістю в різних напрямках і мають врешті-решт десь приземлитися», - зазначив він. 

Зрозуміло, що вплинути на те, де саме ці кулі впадуть, дуже важко. Волонтер нагадує, що куля зазвичай зберігає свою кутову балістичну траєкторію і продовжує рух. Такі кулі набагато швидше долітають до землі ніж ті, що летять у вільному падінні.  

«І ще врахуйте, що попри меншу швидкість, куля, що падає на землю вертикально, з набагато більшою ймовірністю влучить у маківку голови, аніж в іншу, менш смертельну частину тіла», - пише Бардін.

Читайте також: Російський дрон пошкодив лелече гніздо на Київщині: комунальники прийшли на допомогу – чим закінчилася історія

Адвокат також навів кілька прикладів шкоди, завданої такими боєприпасами. За його словами, був випадок, коли куля пройшла через стіну продуктового магазину, пробивши морозильну бонету, та застрягла в котлеті.

У Харкові така куля нещодавно пройшла навиліт через двері автівки. Тому волонтер наголошує, що небезпечними є не лише дрони, а й засоби їхнього ураження. Він дав кілька важливих порад щодо дій у випадку повітряної тривоги.  

«Якщо ви вирішили не спускатися в укриття, принаймні не наближайтеся до вікон. Краще перечекати атаку в безпечнішому місці за правилом «двох стін». Знаходження на вулиці під час роботи кулеметів взагалі фактично є спробою самогубства. Бережіть себе та будьте обачними!», - наголосив Бардін. 

  • Нагадаємо, російські загарбники 27 квітня знову обстріляли місто Костянтинівку Донецької області. Внаслідок ворожої атаки є загиблі та поранені. Пошкоджено також будинки та автомобілі місцевих жителів.
  • У ніч на 27 квітня РФ атакувала Дніпропетровську область дронами-камікадзе. Внаслідок ворожої атаки постраждала 14-річна дівчинка. 13 ворожих дронів було знищено українськими зенітниками. Через одну з атак у Павлограді загинув чоловік.