У Китаї планують створити перекладач для тварин: Baidu патентує технологію для розуміння котів та собак
Baidu хоче зробити те, про що мріяли діти по всьому світу – зрозуміти, що саме «говорить» ваш кіт чи собака. Заявка на патент була подана ще у грудні, але оприлюднили її лише 7 травня. Про це повідомляє Blik.ua з посиланням на SCMP.
Суть технології полягає у зборі даних зі звуків, міміки, жестів і змін у поведінці тварин. Потім алгоритми аналізують ці сигнали й визначають емоцію або намір – і перекладають це на людську мову.
Якщо певний звук не збігається з відомими шаблонами, спеціалісти вручну додають нову інформацію до бази. Таким чином, система постійно вдосконалюється.
У заявці Baidu йдеться, що сучасні перекладачі тварин покладаються переважно на один тип даних – або голос, або вираз морди. А це, на думку компанії, надто спрощено й не дозволяє точно розпізнати справжні емоції тварини.
Поки що не відомо, як саме Baidu планує впроваджувати цю технологію. Ні про конкретний додаток, ні про дату запуску компанія не повідомляє.
«Навіть якщо патент буде затверджено, це може зайняти від одного до трьох років. У складних випадках – до п’яти», – каже юрист Ю Юнтін з шанхайської фірми Debund.
- Спроби створити «перекладач Дуліттла» були й раніше. Наприклад, у 2002 році японська компанія Takara презентувала Bowlingual – пристрій, що «перекладав» собаче гавкання. Потім з’явився аналог для котів – Meowlingual.
- У 2014-му європейці намагалися зібрати кошти на пристрій No More Woof. Проте проєкт закрили через брак фінансування.
- У китайських App Store вже є десятки програм, які обіцяють перекладати тваринну мову. Але Baidu переконана – її технологія буде точнішою завдяки глибокому аналізу та багатошаровому підходу.
Читайте також: Ілон Маск готує науковий прорив: як новий чип мільярдера має повернути людям зір та здатність рухатись