Техно

Про це не варто говорити з ChatGPT: стали відомі приховані можливості штучного інтелекту

Ілля Рябінін
608
CahtGPT. Ілюстративне фото: REUTERS/Denis Balibouse
Сервісом штучного інтелекту ChatGPT користуються мільйони людей. Проте експерти попереджають: популярний чатбот може стати «чорною дірою приватності», куди можуть зникнути найособистіші дані.

За інформацією журналу Forbes, дані, введені у публічний чатбот, ніколи не можна вважати цілком захищеними.

OpenAI прямо зазначає, що інформація може використовуватися для навчання моделей і переглядатися людьми. Тож будь-що, написане в чаті, потенційно стає публічним.

Незаконні або неетичні запити

Більшість чатботів мають вбудовані запобіжники, які блокують прохання про протиправні дії. Запити на кшталт інструкцій зі скоєння злочину можуть обернутися не лише відмовою бота, а й проблемами із законом.

Логіни та паролі

З поширенням «агентних» ШІ дедалі більше сервісів можуть просити надати облікові дані, щоб підключатися до сторонніх платформ. Проте, передавши паролі ChatGPT, користувач втрачає контроль над тим, як і де вони зберігатимуться. Історії, коли приватні дані випадково з'являлися у відповідях іншим людям, вже траплялися.

Фінансова інформація

Номери банківських рахунків чи карток слід вводити лише у спеціально захищені системи електронної комерції або банкінгу, але не надавати ці дані ChatGPT, оскільки існує ризик шахрайства, викрадення особистості, фішингу чи атак із вимогою викупу.

Персональні дані

Зливання корпоративних документів у відкритий ШІ може порушити трудові угоди, закони про комерційну таємницю та призвести до репутаційних збитків, як це сталося з працівниками Samsung у 2023 році.

Медична інформація

Користувач не контролює подальшу долю введених симптомів або медичних записів, що особливо критично для медустанов, які ризикують штрафами й судовими позовами за порушення конфіденційності пацієнтів.

Журнал повідомляє, що усе, що з'являється у відкритому цифровому просторі, рано чи пізно може стати публічним. Чатботи й ШІ-агенти тільки підсилюють цей ризик, оскільки вони обробляють величезні масиви даних та зберігають їх невідомо де та невідомо як довго.