Штучний інтелект звільнить усіх: як новий стартап обіцяє замінити усю людську працю роботами
Новий стартап Mechanize, заснований Бесіроглу, має амбітну мету – повна автоматизація всієї економіки. Іншими словами – штучний інтелект має повністю замінити людей на ринку праці. Про це повідомляє Blik.ua з посиланням на TechCrunch.
За словами Бесіроглу, тільки в США працівникам щороку платять $18 трлн. У світі – понад $60 трлн. Саме цю суму він назвав потенційним ринком для Mechanize.
Першими під удар потраплять офісні працівники. Стартап планує автоматизувати білу комірцеву працю, створюючи штучних агентів, які виконуватимуть завдання людей.
У X новину сприйняли як удар нижче пояса. Один із користувачів написав:
«Сумно бачити, як наука, яку ми поважали, тепер служить корпораціям».
Однак сам Бесіроглу переконаний – автоматизація вигідна і людям, і бізнесу. Він каже, що тотальне використання агентів може призвести до «вибухового економічного зростання».
«Це створить нові товари, послуги й зробить життя людей кращим», – заявив він в інтерв’ю TechCrunch.
Інші ж експерти попереджають: якщо люди втратять роботу, то хто купуватиме ті самі товари? Бесіроглу відповідає – доходи будуть не лише з роботи, а й з оренди, дивідендів і державної допомоги.
Стартап уже підтримали великі імена техноіндустрії – серед інвесторів є Нат Фрідман, Патрік Коллісон і Джефф Дін. Один із них, Маркус Абрамович, назвав команду «найрозумнішою в галузі AI».
- Але критики нагадують: це не перший скандал довкола Бесіроглу. Раніше його дослідницький центр Epoch звинуватили у співпраці з OpenAI та недостатній прозорості.
- Попри критику, Mechanize активно шукає нових працівників. Іронія в тому, що, можливо, ці люди працюватимуть над створенням агентів, які згодом самі ж їх і замінять.
- Нагадаємо, Білл Гейтс прогнозує, що штучний інтелект протягом 10 років замінить людей у багатьох традиційних сферах, таких як медицина та освіта. Він вважає, що ШІ зробить експертні знання доступними для всіх.
Читайте також: Штучний інтелект втрачає зв’язок із реальністю: нові моделі OpenAI стали розумнішими, але частіше брешуть