Літати у космос та відправляти супутники стане важко: вчені назвали причини
Зараз кількість супутників, які вже не працюють, а також уламків космічних апаратів, що вийшли з ладу, і верхніх ступенів ракет суттєво перевищує кількість працюючих на орбіті апаратів та супутників. Такі дані Європейського космічного агентства (ЄКА) наводить ScienceAlert.
На думку вчених, з часом космічного сміття стане так багато, що це спричинятиме неконтрольовані зіткнення із працюючими супутниками та апаратами, які також розпадатимуться на частини. Від цього кількість космічного сміття на орбіті ще більше зросте.
«Навіть без будь-яких додаткових запусків кількість космічного сміття продовжуватиме зростати, оскільки події фрагментації додають нові уламкові об'єкти швидше, ніж уламки можуть природним чином знову потрапити в атмосферу», - йдеться у звіті ЄКА.
Фахівці констатують, що рівень зіткнень на орбіті зростає і продовжуватиме зростати з жахливою швидкістю, якщо люди продовжать у такій самій кількості запускати супутники і ракети в космос.
Читайте також: В Україні створили управління космічної політики: в Міноборони пояснили, чим буде займатися відомство
Тому з часом люди більше не зможуть здійснювати запуски в космос, адже це буде небезпечно. Йдеться, в тому числі й про пілотовані місії. Єдиним способом уникнути катастрофи вважають видалення космічного сміття за допомогою спеціальних апаратів, які могли б відправляти уламки сміття в атмосферу.
Нині на орбіті відстежують приблизно 40 000 об'єктів, з яких 11 000 - діючі супутники. Однак, вчені вважають, що космічного сміття там набагато більше.
За даними ЄКА, у космосі зараз знаходиться приблизно 54 000 об'єктів розміром понад 10 см, приблизно 1,2 млн об'єктів розміром від 1 до 10 см. А також приблизно 130 млн об'єктів розміром від 1 мм до 1 см. Усі вони літають навколо Землі з величезною швидкістю.
- Нагадаємо, японська корпорація Honda спільно з космічними технологічними компаніями Sierra Space та Tec-Masters відправить на Міжнародну космічну станцію свою систему електролізу води під високим диференціальним тиском.
- Раніше компанія Ілона Маска SpaceX здійснила історичний запуск корабля Crew Dragon, який вперше пролетить над полюсами Землі.