Спорт

Скільки спортсменів загинуло на війні в Україні? В Мінспорту назвали невтішну цифру

Віктор Глухенький
214
Міністр молоді та спорту України Матвій Бідний. Фото: Міністерство молоді та спорту України
Міністр молоді та спорту України Матвій Бідний провів зустріч з послом Японії в Україні Накаґоме Масаші на котрій озвучив статистику смертей українських атлетів за час повномасштабної війни проти росії.

Міністерство спорту України випустило пресреліз, де подякувало Японії за підтримку українського спорту під час повномасштабної війни.

У заяві з-поміж іншого також було розкрили цифру загиблих спортсменів, тренерів та тих, хто працює в молодіжних команд. Відомо й про те скільки спортивних об'єктів було знищено з початку повномасштабного вторгнення росіян на територію нашої держави.

«Понад 600 спортсменів, тренерів і молодіжних працівників загинули, понад 760 спортивних об’єктів зруйновано або пошкоджено», – проінформувала пресслужба Міністерства молоді та спорту України.

Найболючіші втрати для українського спорту за час війни

  • Сергій Баланчук (1975 – 2022) – футболіст, вихованець київського Динамо. Грав на професійному рівні за столичний клуб, ізраїльський Маккабі з Хайфи, полтавську Ворсклу та харківський Металіст.
  • Іван Бідняк (1985 – 2022) – стрілець. У 2010 році здобув срібло чемпіонату Європи у стрільбі з пневматичного пістолета (10 м). Від початку повномасштабного вторгнення долучився до лав ЗСУ, воював на Херсонському напрямку. Загинув 20 квітня 2022 року від кульового поранення.
  • Олег Прудкий (1991 – 2022) – боксер. У 19 років потрапив до збірної України, стававши бронзовим призером чемпіонату світу серед студентів. Був членом команди «Українські отамани». З перших днів повномасштабного вторгнення вступив до зведеного полку спецпризначення Нацполіції «Сафарі», служив у Запорізькій області. Загинув 22 травня 2022 року внаслідок ворожого ракетного удару.

Щодо знищеної інфраструктури, то одна з найбільших руйнацій сталася в Чернігові: після влучання авіабомби дуже сильно постраждав міський стадіон імені Гагаріна, де проводила свої домашні зустрічі в Українській Прем’єр-лізі місцева Десна. Арену й досі не відновлено.

Суттєво постраждав також і стадіон київського Локомотива, який зазнав руйнацій внаслідок обстрілу столиці у січні минулого року.

🔥 Читайте також: Гравець Динамо продовжить кар'єру у Лізі 1: раніше він грав в Іспанії та відмовився від українського паспорта