Олександр Теренчук: «КВН Маслякова не дозволяло жартувати над російським, а примушувало чмирити українців»
- 01 «Син входить у ТОП-8 брейкерів України»
- 02 «Був 43 рази чемпіоном району і п’ять разів – області»
- 03 «Перед ранковими зборами Зеленський бігав крос, переодягався і всіх очікував»
- 04 «Лише два дні знімали повнометражний фільм — і почалася війна»
- 05 «Одного разу під Полтавою» став найдовшим і найрейтинговішим серіалом України»
- 06 «Матеріали для «Чисто News» робив виключно про Вінницю»
- 07 «На закинутих заводах давали по два-три концерти в день для бійців»
- Автор: Михайло ШАФІР
Відомий український актор і гуморист вінничанин Олександр Теренчук дав велике інтерв’ю сайту BLIK.ua, в якому ми поговорили про нещодавнє резонансне розлучення із дружиною – дизайнеркою Світланою, його гумористичну і телевізійну кар’єру, а також згадали колишній досвід співпраці із майбутнім Президентом України Володимиром Зеленським.
Теренчук став справжньою телезіркою після ролі поліцейського в дуже популярному телесеріалі «Одного разу під Полтавою». Також він відомий завдяки участі в деяких інших комедійних серіалах і проєкті «Ліга сміху».
Олександр підтримує спорт – зокрема, в юності захоплювався легкою атлетикою, а нині є головою місцевої федерації брейкінгу, відвідує матчі ФК Нива (Вінниця) і навіть є співавтором гімну цього професіонального клубу. Теренчук організовує і бере участь в багатьох благодійних проєктах на підтримку ЗСУ та разом із однодумцями виступає перед нашими Захисниками неподалік лінії фронту.
Журналіст сайту BLIK.ua Михайло Шафір поспілкувався з Олександром Теренчуком про таке:
- Хто був ініціатором розлучення;
- З якого виду спорту Олександр є 43-разовим чемпіоном;
- Чим зранку займався у США Володимир Зеленський перед виступами «Ліги сміху»;
- Про своїх зіркових колег по телесеріалам Ірину Сопонару, Тараса Стадницького та інших;
- Про досвід телеведучого гумористичних новин «Чисто News»;
- Про виступи для бійців на фронті разом із іншими гумористами та відомим співаком зі Львова Ivan NAVI.
«Син входить у ТОП-8 брейкерів України»
— Олександре, людей цікавить Ваше нещодавнє розлучення із дружиною Світланою. Чому це сталося і в якому психологічному стані Ви зараз перебуваєте?
— Не можу Вам розкрити причину розлучення, бо є сімейні певні обставини. Ініціатором була пані Світлана. Вона самостійно ухвалила таке рішення. Як чоловік, я прийняв його. Ось така ситуація.
Можна лише сказати, що у мене не було ані романів, ані дівчат «зліва і справа». Я був чистим перед законодавством сімейного життя, ось так!
— Що найкраще згадується за період сімейного життя?
— У мене є гарний син, 14-річний Тимур. Я вдячний пані Світлані за те, що вона його мені народила. Маємо із сином круті відносини. Він зі мною постійно спілкується, перебуваємо разом на різних івентах. Спільно проводимо з Тимуром вільний час. Багато граємо в більярд, боулінг. Підтримую сина в його тренуваннях — він займається брейкінгом.
Отже, вдячний колишній дружині за сина і за спільно прожиті роки.
— Які син має досягнення у брейкінгу? Я знаю, що він доволі сильно виступає на змаганнях.
— Тимур входить у ТОП-8 брейкерів України у своїй віковій категорії (14 — 15 років).
— Ви є головою Вінницької обласної федерації брейкінгу. Чим можете похвалитися у цій ролі?
— Проблема в тому, що в Україні поки що немає офіційних документів щодо брейкінгу, як виду спорту. Юридична складова цього олімпійського виду спорту в нашій країні лише започатковується. Чекаємо, коли в Києві буде офіційно зареєстрована Українська федерація, яка створюватиме місцеві осередки. Тому, як голова обласної федерації, чекаю офіційного підтвердження листом із печаткою.
— Ви керуєте, нехай і неофіційно, цією громадською організацією вже приблизно рік. Щось масове встигли провести?
— Сформована збірна Вінниці із брейкінгу, вона проводить окремі тренування. Команда міста над Бугом потужно виступає на різних змаганнях. Безпосередньо на чемпіонаті України наші хлопець і дівчина стали чемпіонами. Двоє вінничан входять в ТОП-4 в Україні, одна дівчина — в ТОП-3. Син Тимур — в ТОП-8, а ще п’ятеро дітей — у ТОП-16.
А на Всесвітній Гімназіаді вінничанка Ніка Стар (це її псевдонім, як традиційно прийнято у брейкінгу, — прим. М.Ш.) здобула бронзову нагороду. Тому на сьогодні Вінниця має непоганий плацдарм для розвитку цього спорту.
«Був 43 рази чемпіоном району і п’ять разів – області»
— Ви в дитинстві також були гумористом, жартівником?
— Насправді, в дитинстві я, в першу чергу, був спортсменом. Ставав 43 рази чемпіоном району і п’ять разів — чемпіоном області із легкої атлетики. У виші також навчався на факультеті фізичного виховання. Далі бігав і розвивався у сфері спорту.
В школі я вів випускні вечори, «лінійки». Тобто, ще тоді мав певний творчий потенціал.
— Коли ж проявився Ваш нахил до гумору?
— На другому курсі педагогічного університету. Я тоді перший раз виступив, вийшов на сцену. Таким чином розпочалася моя гумористична кар’єра.
— До популярної команди КВК «Вінницькі перці» Ви увійшли також під час студентського життя?
— Ця команда була сформована у 2006 році. Вона складалася на той час із найкращих гумористів Вінниці, а не лише педуніверситету. Там були люди із різних вишів, об’єднані в один колектив. Таким чином ми в тому ж 2006 році потрапили на телевізійний проєкт. Зокрема, до вищої Української ліги КВН.
— В лізі КВН Олександра Маслякова «Вінницькі перці» також встигли пограти. Якими були враження?
— На іграх КВН в Москві ми брали участь у 2010 році. Тоді дійшли до півфіналу вищої ліги. Тоді в тій країні (не хочу навіть її називати!) це було як Ліга чемпіонів, бо в ній виступали найкращі гумористичні команди країн СНД і колишнього СРСР.
— Як тоді організатори і судді ставилися до українців? Вже відчувалося якесь упереджене ставлення, недоброзичливість?
— Скажу Вам чесно, нас і тоді притискали. Не дозволяли жартувати над російським спортом і російськими політиками. Примушували чмирити своїх. Тому нам було важко готуватися. Адже доводилося збирати матеріал і жартувати над тим, чого від нас вимагають організатори.
— Якби ви відмовилися жартувати над українцями, що було б?
— Ну справа в тому, що там були редактори, які давали відповідні вказівки. Вони радили жартувати не зовсім над пересічними українцями, а над нашими політичними діячами, футболом тощо. Їх більше цікавили такі теми, які були відомі, пов’язували безпосередньо Україну та Росії. Наприклад, газ і тому подібне.
Якби ми б ігнорували вимоги редакторів, що б було? Вони б вирізали цей матеріал. І, можливо, ми тоді б не змогли вийти на сцену та виступити.
«Перед ранковими зборами Зеленський бігав крос, переодягався і всіх очікував»
— Як відомо, нинішній Президент України Володимир Зеленський у молоді роки також грав у КВН та інших гумористичних шоу. Вам доводилося виступати із ним в одній лізі?
— Із Володимиром Зеленським ми не виступали в одній лізі. Тому що, коли я вийшов на певний рівень, він уже був суперстаром у цій грі і безпосередньо в гуморі. Познайомилися із Володимиром Зеленським, коли він вже був ведучим Ліги сміху. А ми виступали в Києві в цій грі.
Згадую цікавий епізод. В 2015 році був зібраний колектив з чотирьох команд Ліги сміху. Керував делегацією Володимир Зеленський. Ми поїхали грати в Америку. Девіз був такий: треба мочити російський КВН, натомість прокладати український гумор в маси! Під цим гаслом у США ми давали концерти безпосередньо з вже з великим відсотком україномовного контенту. Тобто чого раніше не було.
— Як проявив себе тоді майбутній Президент?
— Найцікавіше було те, що кожен ранок ми вилітали в інший штат, безпосередньо збиралися на рецепції готелю. Хтось з наших учасників постійно або час від часу запізнювався. А пан Зеленський завжди без десяти хвилин на дев’яту стояв в холі і вже з всіх чекав. Хоча по його статусу він міг це не робити.
Але перед цим Володимир Зеленський ще побігав крос по місту, в якому ми були в Америці, переодягнувся і тоді всіх очікував! Тобто це був дисциплінований організатор-лігосмішник, ведучий і гуморист. Таким я його знав тоді.
— Тобто можна сказати, що Володимир Зеленський, як керівник, вже тоді був організованим і відповідальним?
— Я можу сказати одне. Зеленський на той час показав себе, як дуже працездатним і скрупульозним у всіх питаннях. Приміром, остаточна програма не затверджувалася, поки він не побачить, що дописані номери вірно і концерт склеєний правильно. До того моменту він з зали нікого не випускав! Всі працювали до останнього для того, щоб зробити максимально якісний матеріал.
«Лише два дні знімали повнометражний фільм — і почалася війна»
— Над чим зараз працюєте?
— Над багатьма благодійними концертами. Тобто виступами для ветеранів і військових. Збираємо кошти для Сил Оборони України.
Приймаю участь і у телевізійному проєкті, який зараз відбувається. Ми створили збірну «Вінниця - Хмельницький» і пішли в новий, десятий ювілейний сезон «Ліги сміху», де будемо приймати участь. Вже пройшов відбірний фестиваль. Нас обрав один з тренерів. І тепер готуємось до першої гри.
— Хто саме обрав?
— Поки не можу цього сказати, бо ще не було ще ефіру.
— Хто грає у Вашій команді?
— Окрім мене, Дмитро Голубєв, Дмитро Зелінський і Олександр Степаненко. Перші два — з Вінниці, останні два — з Хмельницького.
— А зйомки в фільмах та серіалах поки на паузі?
— На жаль, так. Серіал «Одного разу під Полтавою» ми закінчили знімати в 2022 році. Через три роки зйомок ми побили абсолютно всі рекорди переглядів телеканалу «ТЕТ».
Мали створити й повнометражний фільм за мотивами «Одного разу під Полтавою». Два дні тільки знімали — і почалася війна. А цей фільм мали б показувати в кінотеатрах. До речі, це був мій перший досвід зйомки у повнометражній стрічці.
— Давайте перейдемо до серіалів з Вашою участю. Першим був «Країна У», правильно? Як вийшло, що вас запросили до нього?
— У 2014 році, після початку агресії РФ, всі українські команди КВН відмовилися їздити на фестиваль в Сочі і брати участь в російських проєктах.
Відбулися зміни і в керівництві українського КВН. Було ухвалено й рішення створювати вітчизняні проєкти безпосередньо вже на теренах рідної країни.
Таким чином сформували різноплановий сітком «Країна У» з тих успішних гумористів, хто грав в КВН. Туди входили і невеличкі смішні історії «Одного разу під Полтавою» та багато інших. Ось з цього все і почалося.
До речі, «Країною У» опікувався вінничанин Наум Баруля. Він раніше був «правою рукою» Олександра Маслякова. Але в 2014 році Наум Баруля залишив московський КВН, переїхав в Україну. В результаті початку його співпраці із Володимиром Зеленським й запустилася «Країна У».
— Володимир Зеленський тоді був продюсером цього проєкту, так?
— Здається, так. Тоді він вже мав продюсерський центр, потужний «Квартал 95». І ми на його замовлення робили проєкти.
«Одного разу під Полтавою» став найдовшим і найрейтинговішим серіалом України»
— Яким було перше враження від телебачення? Відчули, що стали відомим вже не в масштабах Вінниці, а всієї України?
— Скільки я б не грав у КВН, найтоповіша роль, яка дала мені безпосередньо «потужний поштовх» в житті, це роль поліцейського в «Одного разу під Полтавою».
Мова вже йде не про ситком, а про серіал. Через три роки зйомок ми побили абсолютно всі рекорди переглядів телеканалу «ТЕТ». «Одного разу під Полтавою» став найдовшим і найрейтинговішим серіалом України.
І після цього я вже став по-справжньому відомим. Тепер мене впізнають не тільки в Україні. До війни я нерідко виїжджав за кордон. В Єгипті, Туреччині наші люди мене впізнавали. Постійно просили сфоткатися, поспілкуватися тощо.
— Розкажіть, будь ласка, про зірок, з якими там знімалися разом в серіалі «Одного разу під Полтавою».
— Мої колеги по тому серіалу нині є крутими гумористами і лідерами українського ринку в своїй сфері. Насправді унікальність ситуації була в тому, що майже всі ці люди не повинні були приймати участь у серіалі «Одного разу під Полтавою».
Приміром, спочатку не я мав бути дільничним, а Юрій Ткач. А Яринкою мала бути не Іра Сопонару, а Леся Нікітюк. Тобто абсолютно інших провідних акторів запросили у серіал.
Але, за примхою долі, деякі актори, яких затвердили, не приїхали на зйомочний майданчик. Вони не повідомили, через які причини це сталося. Тому наступного дня, у терміновому порядку, були викликані ми. І вже безпосередньо працювали як актори серіалу «Одного разу під Полтавою».
— Далі у Вас були зйомки в серіалах «Танька і Володька», «Готель Галіція». Там основні актори були однакові. Спрацювалися із «Танькою» і «Володькою»?
— Танька і Володька (актори Тарас Стадницький і Тетяна Песик, — прим. М.Ш.). – це взагалі брендова історія. По-перше, вони обидва з команди Ліги сміху VIP (Тернопіль). Разом до цього довго виступали.
Ці два образи дуже круті. Тарас і Тетяна — дуже класні актори, мої хороші друзі. До речі, у Тараса Стадницького є принципова позиція. Він навіть ніколи не пере той одяг, в якому грає Володька. Для нього це такий сільський фетиш. Щоб все нагадувало справжнє село.
— В серіалі «Готель «Галіція» ці актори інакше виглядають, ніж у серіалі «Танька і Володька». Там Ви грали епізодичні ролі. Чим цей серіал запам’ятався?
— Якщо взяти в загальному, то «Готель «Галіція» — серіал непоганий. Але він не викликав у людей великого ажіотажу. На відміну від «Таньки і Володьки» та «Одного разу під Полтавою» — брендових серіалів, які «зайшли» українцям.
«Матеріали для «Чисто News» робив виключно про Вінницю»
— Ви певний час були одним із ведучих смішних новин «Чисто News» на телеканалі 1+1. Розкажіть про цей досвід.
— Я матеріали для «Чисто News» робив виключно про Вінницю. Був вінницьким журналістом і максимально завантажував гумористичний напрямок по своєму рідному місту.
— Володимир Зеленський був продюсером «Чисто News»?
— Зеленський взагалі був керівником всього, що робив «Квартал 95». Він керував абсолютно усіма процесами і був присутній у всіх проєктах.
— У тому проєкті Ви співпрацювали із асами вітчизняного гумору, «кварталівцями». З ким саме в першу чергу?
— Я працював безпосередньо по матеріалу з Володимиром Жидковим і з Євгеном Кошевим.
Женя — дуже позитивна людина, добра, щира. В нього посмішка з обличчя ніколи не зникає. Жидков — це «мозок» і людина, яка продукує дуже крутий гумор. Сильний автор. На жаль, зараз він вже не є актором студії «Квартал 95».
— Чому?
— Причин не можу повідомити, бо не знаю.
«На закинутих заводах давали по два-три концерти в день для бійців»
— Неподалік лінії фронту виступаєте, даєте благодійні концерти?
— Ми виступали в Костянтинівці, в Бахмуті (коли поруч були активні дії), в Краматорську, Слов’янську. Давали концерти в старих закинутих заводах, спортзалах. По два-три на день, безпосередньо для бійців.
— У вас якась група, з якою проводите благодійні заходи? Це «лігосмішники»?
— Наша команда – це я, Дмитро Голубєв і Дмитро Зелінський. Зараз ми пішли майже в такому складі в Лігу сміху.
Плюс до нас на концертах приєднувався відомий співак зі Львова Ivan NAVI. Ось такою бригадою працювали для хлопців на фронті.
— Також Ви були організатором благодійного футбольного матчу у Вінниці. Це тільки один такий був такий проєкт, пов'язаний зі спортом?
— Дійсно, я організовував у Вінниці футбольний матч. Там зірки футболу грали проти зірок-гумористів з «Ліги сміху».
А ще я брав участь у благодійному матчі і в Києві, де також грали зірки. Був в команді Юрія Ткача.
Також ми грали баскетбол з хлопцями, які втратили кінцівки на війні. Вони сиділи на кріслах колісних. Трансляція йшла в YouTube. Глядачі в цей час донатили. Тому що це було більше шоу, ніж баскетбол.
— Вас регулярно можна побачити й на матчах професіонального ФК Нива (Вінниця). Все ж любите футбол?
— Я підтримую всіх тих, хто в спорті і хто в гуморі. А взагалі дуже люблю спорт і футбол зокрема. До речі, разом із відомим співаком Олександром Онофрійчуком ми написали гімн вінницької Ниви. Він є в YouTube, можна послухати. Це хороший, якісний продукт.