15 липня – День Української Державності: історія національного свята та з чим воно пов’язане
15 липня в нашій країні відзначається національне свято – День Української Державності. Саме в цю дату відбулося хрещення Київської Русі – України.
День Української Державності: історія свята
Вперше відзначати свято на державному рівні запропонувала в 2018 році ініціативна група у складі президентів України Леоніда Кравчука, Леоніда Кучми, Віктора Ющенка, голови Верховної Ради України Андрія Парубія та інших відомих політиків та громадських діячів.
16 лютого 2018 року Кравчук, Кучма та Ющенко звернулись до нації та парламенту з пропозицією започаткувати День Української Державності.
Свято було офіційно встановлене Указом президента України Володимира Зеленського в 2021 році. Спочатку воно відзначалося 28 липня, але через календарну реформу та перехід Православної церкви України на новоюліанський календар було перенесено на 15 липня. Закон про це був затверджений парламентом та підписаний президентом влітку 2023 року.
День Української Державності: чи є цей день вихідним?
День Української Державності є національним святом. В мирний час цей день має бути вихідним, однак до завершення воєнного стану в нашій країні він залишається робочим.
«Українці тут були, є і будуть»: привітання президента Володимира Зеленського
Президент України Володимир Зеленський опублікував на своїх акаунтах в соціальних мережах відео, в якому привітав громадян із національним святом.
«Українці тут були, українці тут є, українці тут будуть. І завжди на цій землі перемагає життя, беруть гору цінності та наш характер. З Днем Державності, дорогі громадяни! З Днем хрещення Русі – України! Слава Україні!».