Над Україною зараз можна побачити Полуничний Місяць: наступного разу доведеться чекати до 2043 року – фото
10 червня над горизонтом зійшов так званий Полуничний Місяць – перший повний Місяць літа, який цьогоріч має особливо рідкісні характеристики. Його можна побачити дуже низько над небокраєм, що надає йому яскраво-жовтого або помаранчевого відтінку.
Цей ефект – результат атмосферного розсіювання світла, а не реальної зміни кольору супутника. Відомо, що в Києві повна фаза Місяця настане вже завтра, 11 червня, близько 10:44 ранку.
Найнижчий хід Місяця над горизонтом пов’язаний із гравітаційним впливом Сонця, який у 2025 році змінює нахил місячної орбіти до рекордних показників. Це означає, що нинішнє явище – чи не найнижчий повний Місяць за кілька десятиліть.
Українці активно діляться світлинами рідкісного Місяця в соцмережах, адже наступного разу такий ефект можна буде побачити лише у 2043 році.
Полуничний Місяць. Фото: Telegram-канали
Полуничний Місяць. Фото: Telegram-канали
- До речі, Полуничним його називають не через колір, а завдяки традиціям північноамериканських племен, які в цей час починали збір полуниці. У різних культурах червневий повний Місяць має свої поетичні назви: його величають Квітучим, Зеленокукурудзяним, Місяцем Народжень або Виведення – залежно від природних явищ і традицій, що супроводжують цей період.
Читайте також: Не кінь і не велосипед: у Бразилії хлопчик їздить до школи на свині