У Зоні відчуження можуть поновити сільськогосподарську діяльність: чи будуть орати поля біля Прип'яті
Українські сільськогосподарські угіддя, покинуті після Чорнобильської катастрофи 1986 року, знову придатні для ведення сільського господарства, свідчить нове дослідження на які посилаються американські журналісти з видання The Independent.
За інформацією джерела, рівень радіації в регіоні значно знизився завдяки радіоактивному розпаду та ерозії поверхневих ґрунтів. Ба більше, за останні роки деякі фермери в регіоні взяли ситуацію у свої руки й розпочали рідкісне сільськогосподарське виробництво.
Зауважимо, що у зоні обов'язкового відселення площею 2 000 кв. км, яка ніколи не була повністю покинута, нині проживають десятки людей, який називають «самоселами». Проте, з моменту запровадження критеріїв зонування в 1991 році, покинуті землі не були перекласифіковані.
- Чорнобильська зона відчуження площею 4200 кв. км навколо атомної електростанції залишається незаселеною й донині і є одним з найбільших природних заповідників Європи.
🔥 Читайте також: «Після вибуху на ЧАЕС я сказав: «Це війна! Нас бомблять»: він вижив 26.04.1986 у Прип’яті й розказав усю правду.