Україна

Для відпочинку на Шацьких озерах чоловікам потрібно мати військово-обліковий документ: деталі від ДПСУ

Артем Шумаков
1859
Шацькі озера. Фото: Соцмережі
Чоловіки віком від 18 до 60 років, які планують відпочинок на Шацьких озерах, повинні мати при собі військово-обліковий документ.

Водночас спеціальна перепустка для перебування у курортній зоні не потрібна, передає 24 канал. 

Шацька громада на Волині розташована у прикордонній зоні, однак не входить до прикордонної смуги. Тому туристи можуть без додаткових дозволів відвідувати озеро Світязь, місцеві бази відпочинку та населені пункти громади.

Для перебування на території Шацьких озер необхідно мати паспорт або ID-картку. Чоловікам призовного віку також потрібно пред’являти військово-обліковий документ під час перевірок прикордонників.

Водночас окремі лісові маршрути та території за межами населених пунктів можуть потрапляти до п’ятикілометрової прикордонної смуги. Для перебування в цій зоні необхідно заздалегідь отримати дозвіл Державної прикордонної служби.

Шацькі озера. Фото: Соцмережі

У ДПСУ наголошують, що популярні місця відпочинку та пляжі не належать до прикордонної смуги, тому для відпочинку на Світязі чи інших озерах додаткові перепустки не потрібні.

Однак за перебування у прикордонній смузі без відповідного дозволу передбачена адміністративна відповідальність.

Більшості туристів для відпочинку на Шацьких озерах достатньо мати документи, що посвідчують особу, а чоловікам призовного віку – також військово-обліковий документ.

Читайте також:

  • Головне управління ДСНС України в Одеській області повідомила про триваючу вже третю добу поспіль операцію із пошуку дівчинки в Чорному морі.
  • Під час звичайної прогулянки на SUP-дошці мешканець Черкас несподівано впіймав голими руками величезного товстолоба, чим і похизувався на міському пляжі.
  • Унікальна «золота акула» з Коста-Рики виявилася носієм рідкісної генетики: в чому її особливість.