Особисто говорив із Зеленським: український бізнесмен Геннадій Буткевич хоче якнайшвидше видобувати уран
Група компаній BGV Group, засновником якої є співвласник АТБ Геннадій Буткевич, очікує на спеціальні дозволи від держави й готова розпочати видобуток урану в Україні. Про це підприємець розповів в інтерв’ю Forbes Ukraine.
Він підкреслив, що проєкт BGV - єдиний в Україні, який уже готовий видобувати уран. Стверджує, що група має підтверджені ресурси за міжнародними стандартами. За словами Буткевича, він особисто обговорював тему урану з президентом Володимиром Зеленським.
«Якось він проводив нараду по урану, доручив знайти мене. Я був на виїзді, підключився онлайн. Нам запропонували допомогти залучити приватні інвестиції в урановий напрямок. Ми питання відпрацювали. Відтоді нічого не зрушило», – розповів бізнесмен.
За словами Буткевича, Україна має до 12 уранових родовищ і понад 70 рудопроявів. Втім, реальний видобуток урану зараз здійснює лише держава. Тим часом світ зараз відчуває дефіцит урану. Тому Україна, на думку бізнесмена, має шанс увійти в глобальний ринок.
Читайте також: «Остаточного тексту на цьому тижні не буде»: у Мінекономіки зробили заяву щодо угоди про надра із США
Нині група BGV має чотири ліцензії на розвідку, одна з яких - Сафонівське родовище - вже оцінена за міжнародними стандартами. Буткевич каже, що компанія уже підписала контракти на обладнання. Але заважає уявлення серед чиновників, що урановим видобутком має займатися лише держава.
«Україна споживає 1500 тонн урану щороку, а видобуває лише 300–350. Це - крапля в морі. Якщо отримаємо дозвіл, технічно можемо запустити видобуток за 1,5–2 роки», - додав бізнесмен.
За його словами, інтерес до українського урану вже виявляють потенційні міжнародні партнери, зокрема, з Франції. Підприємець вважає, що приватні компанії могли б швидше залучити інвестиції й модернізувати галузь. Але для цього потрібне сприяння держави.
- Нагадаємо, Україна підписала зі Сполученими Штатами Америки Меморандум щодо угоди про користування надрами. Документ також стосується інших аспектів економічного партнерства.
- За офіційними даними, угода із США передбачатиме, зокрема, створення фонду інвестицій у відбудову України. Документ також відкриє можливості для модернізації інфраструктури та взаємовигідного партнерства України й США.