Регіони

На Вінниччині віднайшли унікальні малюнки часів монгольської навали: фото петрогліфів

Віктор Глухенький
1755
2
Печера поблизу села Слобода Підлісівська. Фото: facebook.com/ne4it
У печері, розташованій поблизу села Слобода Підлісівська, виявили рідкісні петрогліфи, які датуються добою раннього середньовіччя, коли на Київську Русь напали орди татаро-монголів.

Поблизу села Слобода Підлісівська, що на Вінниччині, місцеві жителі виявили дивні малюнки та повідомили про них науковців, які з'ясували, що це унікальні петрогліфи, які датуються добою раннього середньовіччя.

Ангел, вершник, обличчя та містичний знак у печері з’явилися в межах другої половини ХІІІ – першої половини XV століття. Про це з упевненістю розповів старший науковий співробітник ДП «Науково-дослідний центр «Охоронна археологічна служба України» Павло Нечитайло, слова якого наводить портал naparisi.com.

Дослідники працювали у двох печерах, одна з яких природного походження, завдовжки понад 10 метрів. Археологи розчистили близько 40 см сміттєвого наносу та дослідили зображення вершників, які стоять на конях, не сидячи, що є унікальним для подібних пам’яток. 

Після розчищення підлоги перед входом до печери вдалося виявити артефакти, які свідчать про життєдіяльність пастухів. Окрім цього, було знайдено зображення ангела у незвичній формі, вуглинки та фрагменти кераміки, які дали змогу датувати комплекс. Зокрема, фрагменти виготовлені на повільнообертовому гончарному крузі з домішками слюди та залишків вигорілої рослинності. Це вказує на період пізнього середньовіччя — друга половина XIII — перша половина XV століття.

На думку дослідників, ці пам’ятки суттєво відрізняються від подібних об’єктів вище за течією Дністра і є справжньою окрасою регіону як об’єкти історії, археології, природи та культури.

🔥 Читайте також: Втратило свій функціонал: у Міндовкілля повідомили новини про стан укриття реактором ЧАЕС після атаки росіян.