Республіканці проти, демократи – за: у США поглиблюється розкол через допомогу Україні
У США зростає розкол у поглядах виборців на зовнішню політику, зокрема щодо допомоги Україні. Як повідомляє Blik.ua з посиланням на опитування The Wall Street Journal, видання зафіксувало суттєву різницю в позиціях між прихильниками Демократичної та Республіканської партій.
Згідно з даними, 79% виборців-республіканців виступають проти фінансової підтримки України. У той же час, 83% виборців-демократів підтримують продовження допомоги Києву у війні проти Росії.
Це не перший сигнал такого розколу. На думку аналітиків WSJ, різниця в підходах почала формуватись ще у 2000-х роках. Тоді демократи дедалі більше схилялися до ідеї глобальної відповідальності Америки, а республіканці почали підтримувати ізоляціонізм.
У новому опитуванні 49% усіх респондентів висловились за продовження допомоги Україні. Проти – 44%. Решта не визначилися або утрималися від відповіді.
Цікаво, що питання підтримки Києва стало не єдиним, де розходяться погляди американців. Згідно з результатами, 81% республіканців вважає, що союзники США мають самостійно дбати про свій захист. Вони виступають проти витрачання американських податків на безпеку інших країн.
«Ми бачимо все більше підтримки ідеї: якщо союзники не виконують своїх зобов’язань – США не повинні бути їхнім щитом», – йдеться в аналізі WSJ.
Натомість 83% демократів дотримуються протилежної думки – що міжнародні союзи, навпаки, посилюють позиції Америки у світі та мають підтримуватися.
Політологи наголошують, що подібна поляризація не є тимчасовим явищем. Вона відображає глибокі ідеологічні зміни всередині обох партій і, ймовірно, впливатиме на зовнішню політику США в найближчі роки.
- Зауважимо, що питання підтримки України стає однією з ключових ліній поділу, які формують сучасний американський політичний ландшафт.
- Це, зокрема, підтверджує позиція єдиної конгресвумен українського походження – республіканки Вікторії Спартц, яка вже давно відкрито критикує нашу владу та підтримує ідею відмови від частини територій на користь Росії задля якнайшвидшого укладення миру.
Читайте також: «Мені не подобаються бомбардування»: Трамп зробив нову заяву про переговори з Росією