Лайфстайл

В яких державах Великдень не відзначають зовсім: де у світі це свято під забороною або ігнорується

Анастасія Станіславська
956
3
Великдень. Фото: 5.ua
Попри те, що Великдень — одне з головних свят для християн усього світу, існують країни, де його не святкують зовсім або ж релігійні прояви суворо обмежені законом.

Святкування Великодня є невід’ємною частиною культури для багатьох країн, особливо в Європі, Північній і Південній Америці. Проте на мапі світу є держави, де на це свято не чекають, не готують крашанок, не збираються родинами та навіть не мають жодного вихідного дня. 

Де у світі це свято не визнають або не святкують

Саудівська Аравія

У цій країні християнство офіційно заборонене, а церков немає зовсім. Християни, які перебувають на території Саудівської Аравії, змушені приховувати свою віру і, відповідно, святкувати Великдень лише приватно — без символіки, без публічних зібрань і в умовах повної обережності. Будь-яке порушення цих негласних правил може призвести до серйозних наслідків, включаючи депортацію чи навіть кримінальне переслідування.

Афганістан

Офіційною релігією Афганістану є іслам, і тут повністю відсутнє визнання християнства на державному рівні. Публічні богослужіння, великодні обряди чи будь-яке святкування, пов’язане з християнською вірою, в цій країні неможливе. Християнська громада тут або дуже мізерна, або змушена приховувати свою віру, щоб уникнути переслідувань.

Північна Корея

У КНДР релігія в цілому — під жорстким державним контролем, а християнство фактично заборонене. Великдень у цій країні не просто не відзначається — будь-яка християнська активність розглядається як злочин. За участь у релігійних зібраннях або навіть зберігання Біблії можуть загрожувати тюремні строки, табори і серйозні покарання.

  • Є й такі країни, де Великдень просто не належить до загальновизнаних чи державних свят, оскільки більшість населення сповідує інші релігії. Йдеться, зокрема, про Китай, Непал, Бутан, Лаос і Камбоджу. У цих державах традиції християнства не є поширеними, а релігійне життя здебільшого формується довкола буддизму, індуїзму чи місцевих вірувань.
  • Проте, на відміну від країн, де святкування Великодня під повною забороною, тут віруючі мають можливість відзначати свято в межах своїх громад. У регіонах, де присутні християнські церкви або діаспори, святкування Пасхи можливе — хоч і не в офіційному чи загальнодержавному масштабі.

Читайте також: Страсний тиждень 2025: що їсти перед Великоднем і яких дій варто уникати