Українські полярники перемогли в Конкурсі наукових зображень: неймовірні антарктичні фото для Вікіпедії
П'ять унікальних знімків, які демонструють дивовижну природу та дослідницьку діяльність в Антарктиді, увійшли до числа переможців престижного міжнародного змагання наукової фотографії Wiki Science Competition 2024. Про це повідомив Національний антарктичний науковий центр.
Роботи змагалися у п’яти номінаціях: «Мікроскопія», «Живі організми», «Люди в науці» та «Нефотографічні зображення» та «Загальна категорія». Окремо провели спеціальну номінацію «Наслідки війни».
Які роботи українців були відзначені
Перше місце в категорії «Люди в науці» поділили одразу два знімки геофізика 29-ї Української антарктичної експедиції Олександра Богомаза.
На цих світлинах біолог Сергій Єрмоленко відбирає проби води з прісних озер на островах поблизу станції «Академік Вернадський».
Ще одна робота Богомаза зайняла п’яте місце в категорії «Живі організми». На знімку зафіксовано момент дефекації субантарктичного пінгвіна виду дженту.
У цій же категорії четверте місце посіло фото полярного біолога Андрія Утєвського, який зобразив антарктичну морську зірку виду Лабідіастер кільчастий. Знімок зроблено на глибині близько 40 метрів.
Другу сходинку в «Загальній категорії» посіло ще одне антарктичне фото – веселка на фоні снігопаду, автором якого стала геофізикиня 29-ї УАЕ Анна Соїна. Їй вдалося зафіксувати рідкісне природне явище, коли в повітрі одночасно перебували краплі рідкої води, необхідні для формування веселки, та кристалики снігу.
Мета конкурсу
Основна місія Wiki Science Competition – збір якісних фотографій, відео та інших медіафайлів, які ілюструють наукові відкриття, дослідження та природні явища. Ці матеріали згодом поповнюють фонди вільної енциклопедії Вікіпедії та інших проектів Вікімедіа.
- У 2024 році українська частина конкурсу тривала з листопада до грудня й проводилася громадською організацією Вікімедіа Україна.
- До події долучилися 72 учасники та учасниці, які завантажили 470 зображень.