Анафілактичний шок та інші важкі наслідки: імунолог попередив про небезпеку від мошок
Інколи укуси мошок можуть спричиняти такі серйозні ускладнення як анафілактичний шок чи набряк Квінке. Для різних людей загрози від таких укусів можуть бути різними. Про це в ефірі телеканалу «Київ 24» розповів лікар-імунолог, алерголог вищої категорії, кандидат медичних наук Олександр Назаренко.
«Мошка відрізняється від комара тим, що не прокусує шкіру, вгризає її. І от коли вона вгризає, туди потрапляють в її слині різні білки», - сказав він.
За словами лікаря, такі подразнюючі речовини можуть викликати токсико-алергічні реакції. Мошки також передають різні інфекції, у тому числі бактеріальні та вірусні. Можуть передавати гельмінтні захворювання.
«Але найнебезпечніше - це коли людина має реагіновий тип алергії взагалі до комах: бджіл, ос та інших. Тоді ця алергічна реакція може дійти і до таких серйозних ускладнень як анафілактичний шок, набряк Квінке - те, що може загрожувати життю людини», - зазначив Назаренко.
Читайте також: Вкусила змія чи павук? Не панікуй — ось що треба зробити негайно
Лікар також пояснив, які ознаки розвитку небезпечного токсико-алергічного захворювання – симулідотоксикозу – після укусів мошок. За його, якщо реакція на укус не проходить за день, з’являється набряк, свербіж та почервоніння або ж нагноєння, то це вже бактеріальна інфекція.
«Якщо місце укусу за декілька днів не проходить і є якісь подразнення… Загальний стан поганий, температура, нудота, блювота, інші фактори - треба звертатися до лікаря», - сказав Назаренко.
За його словами, після передачі гельмінтів хвороба може розвиватися декілька місяців. Місце укусів не можна розчухувати, щоб не занести інфекцію. Краще обробити мильним розчином за допомогою господарського мила. Принаймні, варто промити чистою водою.
«Головне - обробити рану і прийняти якийсь антигістамінний препарат. Щоб зменшити свербіж. Інакше буде посилення реакції і можна занести бактеріальну інфекцію», - додав Назаренко.
Він також розповів, що мошки реагують на світлий одяг та піт. А пік їхньої активності припадає весна, адже вони люблять тепло та вологу.
- Нагадаємо, у Києві зафіксовано спалах вірусного гепатиту А. Це захворювання, яке часто називають "хворобою брудних рук", передається через забруднену їжу, воду або побутові контакти. Особливо вразливі – діти та люди з ослабленим імунітетом. BLIK.ua радить, як уберегтися й на що звернути увагу.