Як зрозуміти, що близька людина страждає синдромом Плюшкіна на ранній стадії: чого не варто робити з хворим
Фахівці з Мельбурна впевнені, що так званий синдром Плюшкіна ні в якому випадку не можна ігнорувати, бо накопичення лахміття може привести до небезпечних наслідків.
Дослідження австралійських вчених показало, що пожежі в будинках, господарі яких були схильні до накопичення речей, становлять 0,25% від всіх загорянь. Також близько 12% людей, які постраждали в домашніх пожежах, жили в умовах сильного безладу, викликаного захаращенням приміщень.
Виникнення синдрому Плюшкіна може бути пов’язано з глибокою психологічною травмою. Наприклад, він може з’явитися після загибелі близької людини, звільнення або втрати майна.
Офіційний психіатричний діагноз синдрому Плюшкіна визначається, як постійна складність розставання з майном, незалежно від його фактичної цінності. Це змушує хворого збирати всілякі речі, які допомагають йому заповнювати порожнечу всередині.
Психологи зазначили, що ніколи не варто погрожувати хворій людині та не вступати з нею в суперечку і в жодному випадку не викидати речі без її дозволу.
🔥 Читайте також: Хочете омолодити обличчя? Вам допоможе сперма, але не чоловіча: цим методом вже користується Кардаш'ян.