Здоров'я

«Ви своє вже випили й більше не можна»: нарколог розповів про найперші ознаки алкоголізму

Сергій Маламура
1732
1
Алкоголізм. Фото: adomed.org
За словами наркологів, із алкоголізмом не тільки слід боротися, його ще й варто вчасно виявити, щоб легше було попередити. Краще розпочинати боротися із цією поширеною хворобою на ранніх стадіях.

Існує дві найвірогідніших ознак виникнення алкогольної залежності, що дозволяють виявити хворобу на ранніх стадіях. Про це в інтерв'ю РБК-Україна (проєкт Styler) розповів нарколог Євген Скрипник. 

За його словами, найперша ознака залежності - це підвищення так званої «толерантності» до алкоголю.

«Якщо ви раніше могли випити 100 грамів горілки, а зараз можете випити пляшку, і вам нормально. Це вже є не нормально. Тобто це підвищення толерантності, стійкості до алкоголю», - сказав Скрипник.

Наступною ознакою лікар вважає постійні думки про алкоголь. Тобто, якщо людина вранці прокидається і думає, де знайти випивку, щоб розслабитись та відчути ейфорію, слід замислитись про початок проблем з алкоголізмом.

«Є така, знаєте, цікава думка: коли вам більш як двоє людей кажуть, що у вас є проблеми з алкоголем, то подумайте», - стверджує нарколог.

Читайте також: Чому люди не пам’ятають своїх дій після вечірки, де вони багато випили? Вчені пояснили нюанси алкогольного блекауту

Стосовно лікування алкоголізму, то медик проводить паралелі з подоланням депресії. За його словами, якщо при депресивних станах людям не варто рекомендувати «взяти себе в руки», то у випадку алкоголізму все навпаки - потрібна сила волі та дисципліна.

«Якщо ви бачите, що дійсно вже є проблема з цим, то потрібно взагалі не вживати. Тобто не просто зменшити. Дуже багато людей, які мають залежність, тобто похмеляються. Це вже залежність. Ви своє вже випили й пити більше не можна», - наголосив Скрипник.

За його словами, навіть якщо зменшувати дозу вживання алкоголю, він все одно потрапляє в організм й лікування залежності не просувається. Тому лікар радить у такому випадку шукати інші джерела приємних відчуттів, які нібито дарує алкоголь. Не варто також нехтувати допомогою фахівців. 

  • Нагадаємо, вчені зі Сполучених Штатів Америки довели, що вечірній келих вина чи бокал пива після важкого трудового дня, провокують розвиток ракових захворювань.
  • За даними науковців, спиртні напої у США провокують близько 100 тисяч випадків захворювання на рак і 20 тисяч смертей від цього важкого онкологічного захворювання щороку.