Сенсаційний прорив у медицині: хірурги провели пересадку серця, яке продовжувало битися
Хірурги з Тайваню провели надважку трансплантацію серця, яке безперервно продовжувало працювати. Про це повідомив New Atlas.
Чому хірурги наважилися на подібну операцію
Зазвичай під час проведення подібних операцій серце донора вилучається і певний час зберігається у холодильній камері, протягом якого орган позбавлений кровопостачання. Але у цьому є ризик, адже через нестачу кисню орган може зазнати пошкодження м’язових тканин або міокарда. Саме тому лікарі з Національного університету Тайваню вирішили провести пересадку серця, яке продовжувало битися
«Ми хотіли провести трансплантацію серця без ішемічного періоду, щоб серце не зупинялося, і ми могли також уникнути травм, які зазвичай виникають після реперфузії», – сказав фахівець Чі Най-сін.
Серце донора підтримували увесь час за допомогою збагаченою киснем крові, яка надходила з системи догляду за органами NTUH.
Що було після операції
Пацієнтка з дилатаційною кардіоміопатією була виписана з лікарні незабаром після операції та почувається добре.
Післяопераційні огляди показали, що жінка демонструє низький рівень серцевого ферменту, який зазвичай підвищується внаслідок трансплантації і вказує на пошкодження серцевого м’яза.
🔥 Читайте також: Хірурги провели унікальну операцію хлопцю, видаливши арматуру, яка проштрикнула голову наскрізь: деталі і фото