Здоров'я

В Україні перевірили лікування інсультів у медзакладах: НСЗУ назвала основні порушення

Сергій Маламура
1183
1
Лікування інсульту. Фото: volodymyrets.city
Національна служба здоров’я України оприлюднила результати перевірки медичних закладів щодо дотримання умов при лікуванні інсультів. Порушення знайшли у всіх із 16 перевірених лікарень.

Національна служба здоров’я України перевіряла заклади, які мають договір за пакетом «Медична допомога при гострому мозковому інсульті». Порушення виявили у всіх перевірених лікарнях. Про це повідомляє пресслужба НСЗУ. 

«З огляду на те, що серцево-судинні захворювання залишаються основною причиною смерті в Україні, у 2024 році особливу увагу приділено саме закладам, які лікують пацієнтів з інсультом», - йдеться у повідомленні.

При цьому, за даними НСЗУ, три медичні заклади повністю не відповідали умовам договору. Після моніторингу вони добровільно відмовились від договору з НСЗУ. На нинішній рік вони також не подавались. Це, зокрема: 

  • Київська міська клінічна лікарня №9;
  • Слобожанська центральна лікарня;
  • Надвірнянська центральна районна лікарня. 

У цих закладах не було необхідного обладнання та не вистачало лікарів. Там також не проводилась своєчасна діагностика та лікування.

Читайте також: Керівник лікарні на Житомирщині опинився у сміттєвому баку: чиновник постраждав під час мітингу проти нього

Окрім того, за даними НСЗУ, лікарня АТ «Українська залізниця» у Харкові не встигла вчасно усунути виявлені порушення, тому договір отримала лише в березні 2025 року. 

«За підсумками перевірок, заклади мають повернути до державного бюджету понад 16 мільйонів гривень.  З результатами моніторингу були ознайомлені всі власники та керівники відповідних закладів», - заявили в НСЗУ. 

Серед основних виявлених порушень називають, зокрема, відсутність цілодобового доступу до КТ з ангіографією або МРТ, нестачу відповідного обладнання. Окрім того, часто не проводяться обов’язкові консультації з фізичним терапевтом, ерготерапевтом, логопедом. Не проводився скринінг на порушення ковтання. 

  • Нагадаємо, раніше міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко спростував поширену думку про те, що в Україні ціни на ліки зростають, а лікарні не можуть їх закупити через нові правила регулювання фармацевтичного ринку.