Держава спрощує життя ВПО: як за допомогою нового калькулятора визначити суму субсидії на житло
Щоб зробити отримання субсидії на оренду житла для ВПО простішим, держава запустила новий онлайн-калькулятор. Цифровий інструмент створено Мінсоцполітики у співпраці з платформою ЛУН. Про це повідомляє Blik.ua з посиланням на Мінсоцполітики.
Яка інформація потрібна?
Новий сервіс дозволяє в кілька кліків дізнатися, на яку допомогу може розраховувати родина. У формі потрібно вказати лише базову інформацію:
- місто;
- площу житла;
- кількість членів родини;
- рівень доходу.
Після заповнення даних користувач одразу бачить попередню суму субсидії. Наприклад, сімʼя з двох людей, яка мешкає у Дніпрі та заробляє 17 000 грн на місяць, орендує квартиру за 9500 грн. Вони можуть отримати понад 5 тисяч грн субсидії.
«Сімʼя фактично сплачуватиме лише 4402,12 грн, а решту – покриє держава», – зазначили у Мінсоцполітики.
Важливо: розрахунок, отриманий у калькуляторі, є лише орієнтовним. Рішення про призначення субсидії ухвалює Пенсійний фонд України після перевірки поданих документів.
Окрім цього, призначена субсидія автоматично подовжується кожні пів року, якщо родина зберігає право на допомогу. Повторно звертатися до органів влади не потрібно.
Нові правила також передбачають можливість отримати субсидію, навіть якщо родина орендує не всю квартиру, а лише кімнату. Раніше така схема була неможливою.
Хто може претендувати на допомогу?
У Кабміні нагадують, що тепер на допомогу можуть претендувати родини, які витрачають на оренду понад 20% доходів. Для цього необхідно мати офіційно зареєстрований договір оренди.
«Це суттєвий крок до того, щоб підтримати ВПО та зменшити навантаження на їхній сімейний бюджет», – йдеться в повідомленні відомства.
Скористатися онлайн-калькулятором можна, перейшовши за посиланням на платформі ЛУН.
- Раніше ми повідомляли, що внутрішньо переміщені особи, які отримували державну допомогу без достатніх підстав, у 2025 році можуть бути зобов’язані повернути кошти. Механізм уже діє – і він стосується не лише шахрайства.
Читайте також: Мінімальну заробітну плату в 2025 році піднімуть, але є нюанс: скільки грошей будуть отримувати українці