Яке свято відзначається 18 лютого: державні та церковні свята, юліанський і григоріанський календарі
Сьогодні – 18 лютого, і ось які імена, події, факти та явища визначають цей день. Сайт BLIK.ua перелічує всі головні свята, повір’я. церковні віхи, які стосуються цього дня.
- Які свята відзначаються 18 лютого?
У Християнстві – це День Святої Костянтини. Вона народилася в 315 році нашої ери в Римі, дочка римського імператора Костянтина I та римської матрони Фаусти. Незважаючи на високий соціальний статус, працювала супутницею - доглядала за хворими. Її першого та другого чоловіків - Ганнібаліана та Констанція Галла вбили. Внаслідок каверз її брата Констанція ІІ матрона померла того ж 354 року. Її похоронили в мавзолеї біля Номентанської дороги, яка пізніше стала церковю Санта-Костанца. Беатифікована християнською церквою і її день відзначається саме 18 лютого.
Також:
Святителя Лева, папи Римського.
Святителя Агапіта, сповідника, єпископа Синадського.
Святителя Флавіана, сповідника, патріарха Константинопольського.
Преподобного Косми Яхромського.
- Чиї іменини 18 лютого?
У православ’ї в цей день іменинник – Лев.
- Хто з відомих людей народився 18 лютого?
Кривава Мері, українець з Оскаром та "автор" яблук Симиренок
18 лютого народилися:
Королева Англії та Ірландії Марія І Тюдор (1404), яка за ревне відновлення католицької віри та репресії проти протестантів залишилася в історії під прізвиськом Кривава Мері.
Український плодовод Левко Симиренко (1855), який, зокрема, описав і каталогізував до того дикоростучі народні яблука ранет сорту, що названий за прізвищем видатний науковця-практика. Загинув під час кривавого господарювання ЧК, а його нащадки – теж видатні науковці – стали жертвами сталінських репресій.
Визначна українська педагогиня, письменниця та громадська діячка Софія Русова (1856).
Італійський автомобілебудівник, конструктор, підприємець Енцо Феррарі (1898), який дав своє прізвище видатній автомобільній компанії та гоночній команді.
Знакова українська оперна співачка Оксана Петрусенко (1900), яка проживала у Севастополі та загинула за загадкових обставин у Києві.
Не вдалось завантажити відео.
Американський кіноактор українського походження Джек Пеленс (1919), народжений Володимир Палагнюк. Син виходців із Тернопільщини та Львівщини, який працював шахтарем і грав у футбол, а потім заробляв на життя в боксі. Прославився ролями в фільмах «Раптовий страх» (1952), «Шейн» (1953), «Бетмен» (1989), «Танго і Кеш» (1989), «Міські Піжони» (1991) і багато інших. Здобув «Оскар». Суперзірка вестернів, який при цьому написав збірку поезій із власними малюнками. Знімався з такими зірками, як Клаудія Кардінале, Жан Маре, Орсон Уеллс, Анук Еме, Ентоні Квінн, Бріжіт Бардо, Омар Шариф, Еміліо Естевес, Кіфер Сазерленд, Чарлі Шин, Джек Ніколсон, Кім Бейсінгер , Сільвестр Сталлоне, Курт Расселл, Деніел Стерн, Анджеліна Джолі, Чеві Чейз і багато інших. Серед ролей видатного американського українця - Фідель Кастро.
Чеський і американський кінорежисер Мілош Форман (1932) – лауреат двох «Оскарів» за культові фільми «Політ над гніздом зозулі», «Народ проти Ларрі Флінта».
Англійський футболіст і тренер сер Боббі Робсон (1933), який не потребує додаткових представлень.
Японська журналістка, художниця і музикант Йоко Оно (1933), вдова «бітла» Джона Леннона.
Американська акторка та фотомодель Сибілл Шеперд (1950), яка прославилася як виконавиця головної ролі в телесеріалі Детективне агентство «Місячне сяйво».
Культовий американський кінорежисер, кіносценарист Джон Х'юз (1950), чиї творіння на кшталт фільмів «Сам удома», «Бетховен», «Вихідний день Ферріса Бюллера», «101 далматинець» сформували образ молодої людини 80-х і 90-х років. Легендарний фільм «Сам удома» – найпопулярніша в світі стрічка, яку ось уже більше 30 років переглядають на новорічні та різдвяні свята в усьому світі, включаючи Україну.
Великий американський історик і політолог Джеймс Мейс (1952), дослідник голодомору в Україні.
Американський актор Джон Траволта (1954), який прославився ролями в фільмах «Кримінальне Чтиво», «Лихоманка суботнього вечора», «Бріолін», «Поле бою: Земля» і багато інших.
Італійський футболіст Роберто Баджо (1967), володар «Золотого м’яча», який грав в атаці клубів «Ювентус», «Мілан», «Інтер» і став віце-чемпіоном світу 1994 року в складі рідної збірної.
Суперзірки кей-поп: Джей-Хоуп (1994), він же Чон Хо Сок, та Вернон (1998), справжнє ім’я – Хансоль Вернон Чхве, із гурту Seventeen