10 тисяч доларів за квиток до Ізраїлю: головний рабин Чернівців постав перед судом – відомі деталі справи
У Чернівцях винесли вирок громадянину Ізраїлю, який займав посаду головного рабина області. Суд визнав його винним у шахрайстві після того, як він пообіцяв допомогти з виїздом людини за кордон за чималу суму грошей. Про це повідомляє Blik.ua.
Жінка, знайома рабина, звернулася до нього восени 2024 року з проханням допомогти її родичу виїхати до Ізраїлю. Вона не знала, як відбувається процедура, і повністю покладалася на авторитет свого знайомого.
Рабин погодився допомогти і заявив, що питання буде вирішене. Вона передала йому 10 тисяч доларів у кабінеті синагоги. Через лічені хвилини його затримали правоохоронці.
Пізніше в суді він визнав вину. Чоловік пояснив, що до нього часто звертаються за порадою, і ця ситуація не стала винятком. За його словами, жінка сама запропонувала гроші, хоча він і не збирався нічого організовувати.
«Я визнаю провину і щиро шкодую про вчинене», – сказав обвинувачений на засіданні.
З огляду на щире каяття, співпрацю зі слідством та факт, що на утриманні в нього шестеро неповнолітніх дітей, суд вирішив призначити рабину не тюремне покарання, а грошовий штраф.
Його зобов’язали сплатити 413 тисяч гривень. Справу початково кваліфікували як незаконне переправлення людей через кордон, що передбачало до 9 років тюрми.
Втім, прокуратура змінила обвинувачення на шахрайство. Потерпіла до суду не з’явилася, заявивши, що не має претензій до рабина.
Гроші, які використовувалися як доказ, повернуть СБУ. Водночас проєкт організованого виїзду до Румунії, за даними слідства, так і не відбувся.
- Раніше ми повідомляли про те, як співробітники Служби безпеки України спільно з колегами з Національної поліції нейтралізували 13 громадян України, які допомагали чоловікам призовного віку ухилятися від мобілізації в центральних і південних регіонах нашої держави.
- Також ми писали, як у Львівській області правоохоронці затримали податківців. Троє чоловіків за гроші «допомагали» ухилянтам оформити фіктивну інвалідність.
Читайте також: На Закарпатті затримали втікача із Румунії: чому громадянин ЄС переховувався в Україні