Кримінал

НАБУ другий день поспіль проводить обшуки у топпосадовців Нацгвардії: що саме шукають слідчі

Кирило Гапонов
493
3
Посвідчення НАБУ. Фото: nabu.gov.ua
НАБУ влаштувало масштабну облаву на керівництво Нацгвардії. Серед фігурантів – бригадний генерал Олександр Півненко. Їх підозрюють у розкраданні сотень мільйонів гривень і хабарях у вигляді квартир та позашляховиків.

Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) вже другий день поспіль проводить обшуки в посадовців Національної гвардії України. Під пильну увагу детективів потрапив командувач Національної гвардії (НГУ) – бригадний генерал Олександр Півненко. Про це повідомляє Blik.ua з посиланням на джерела «Дзеркала тижня» у правоохоронних органах.

Разом із Півненком обшуки пройшли у директорів та заступників Департаменту логістики, начальників управлінь і навіть у службових приміщеннях Центральної бази НГУ. Загалом слідчі навідалися до щонайменше шістьох високопоставлених військових.

Обшуки пов’язані одразу з кількома кримінальними провадженнями. Згідно з версією слідства, посадовці могли отримати майже 190 мільйонів гривень неправомірної вигоди. За ці кошти вони, ймовірно, допомагали у проведенні тендерів «потрібним» підприємцям.

Як з'ясувалося, хабарі могли надходити у вигляді нерухомості та авто. Мова йде про приміщення площею понад 70 квадратів у Києві та новеньку Toyota RAV-4 2023 року.

«Командувач та його оточення могли вступити у змову для заволодіння бюджетними коштами шляхом зловживання службовим становищем», – стверджує джерело в НАБУ.

Окремі фігуранти засвітились ще в одному розслідуванні. Там ідеться про змову з компанією «БП ЕКСІМ СВІТОВА ОБОРОНА» і розтрату 199 мільйонів гривень під час закупівлі бронетехніки за завищеними цінами.

6 посадовців керівної ланки напрямку матеріально-технічного забезпечення Головного управління Національної гвардії відсторонені від посад. МВС призначило службове розслідування. Надається повне сприяння слідству.

  • Усі обвинувачення поки не підтверджені судом. Проте масштаби справи вражають – суми обертаються навколо 400 мільйонів гривень.
  • Нагадаємо, раніше Бюро економічної безпеки також викрило махінації в тендерах на будівництво житла для Нацгвардії. Там йшлося про потенційні втрати ще понад 78 мільйонів.

Читайте також: Відомо, скільки разів з початку війни прикордонникам пропонували гроші: загальна сума хабарів вражає