Впала з електросамокату й отримала штраф: що наробила киянка - відповідь від патрульних
У Києві вночі жінка на самокаті втратила рівновагу й впала. Вона при цьому не травмувалась. Поруч перебували патрульні, вони підійшли, щоб переконатися, чи не потрібна жінці допомога. Але побачили, що вона була п’яною. Про це повідомили у патрульній поліції Києва.
Жінка сама зізналася, що вживала алкоголь, але була здивована тим, що в такому стані заборонено керувати електросамокатом. Тим не менш, на неї оформили адміністративні матеріали. Тепер порушниці доведеться пояснювати свій вчинок у суді.
«Для тих, хто також не знає: це заборонено. Неважливо, чи керуєте ви автомобілем, електросамокатом, мотоциклом чи велосипедом - у стані сп’яніння водіння заборонено законом. Такі дії передбачають відповідальність та можуть стати причиною дуже небезпечних наслідків», - зазначили патрульні.
Читайте також: Суддя «МастерШефу» Мартиновська потрапила в аварію: зірка поділилася фото та назвала винного у ДТП
У цьому випадку штраф за керування електросамокатом у стані спʼяніння складає 17000 грн. Жінку також можуть на рік позбавити права керування транспортними засобами.
Адвокат Андрій Шевченко спеціально для BLIK.ua прокоментував ситуацію з притягненням до відповідальності водія самокату за їзду на підпитку.
«Останні зміни в законодавстві (Закон №2956-IX від 24.02.2023 ) чітко визначили, що електросамокати та моноколеса визнані транспортними засобами. Це означає, що їхні водії стали повноцінними учасниками дорожнього руху і на них поширюються всі відповідні правила та обмеження.
Керування електросамокатом у стані алкогольного сп’яніння тепер прирівнюється до водіння автомобіля в аналогічному стані і тягне за собою серйозну відповідальність, зокрема штраф у розмірі 17000 гривень і можливе позбавлення права керування транспортними засобами».
В той же час, адвокат звернув увагу, що судова практика по цьому питанню ще тільки формується і вона є різноманітною.
«Судова практика щодо відповідальності водіїв електросамокатів наразі є досить неоднорідною. Наприклад, в одних випадках обмежуються лише накладенням штрафу без позбавлення права керування транспортними засобами, оскільки формально права на керування самокатом не існує.
В інших — суди накладають як штраф, так і позбавляють права керування транспортними засобами. І є рішення, де особу взагалі не притягають до відповідальності, визнаючи, що електросамокат не є транспортним засобом у розумінні закону. Тому кожен випадок потребує індивідуального аналізу та захисту в суді», – пояснив адвокат.
Підсумовуючи, Андрій Шевченко рекомендує водіям електросамокатів не користуватися цим транспортом в стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння.
- Нагадаємо, нещодавно у Борисполі 17-річний хлопець влаштував нічну гонитву з патрульними. На щастя, обійшлося без постраждалих – тільки розбитий паркан, зіпсоване авто і кілька штрафів на понад 4 тисячі гривень.
- Із 11 квітня 2025 року патрульна поліція України почала використовувати прилади TruCAM ще на 25 нових ділянках доріг.