Авто

Як правильно тонувати авто, щоб без проблем виїхати за кордон: корисні поради для автолюбителів-мандрівників

Ілля Рябінін
590
2
Тонування автомобіля. Ілюстративне фото: freepik
Тонування скла в автомобілі захищає від сонця та підвищує комфорт водія. Однак при перетині кордону з Україною та країнами ЄС існують суворі вимоги до цього, інакше транспорт не пропустять або накладуть штраф.

Згідно з українським законодавством, лобове скло автомобіля має пропускати не менше 75% світла, а передні бічні вікна - не менше 70%. Якщо ці норми порушені, водію можуть відмовити у виїзді з країни або вимагати зняти тонувальну плівку на місці, пише BLIK.ua.

В ЄС вимоги базуються на Правилі №43 ЄЕК ООН, яке визначає мінімальне світлопропускання для лобового скла 75% та передніх бокових вікон на 70%. Проте у різних країнах існують свої нюанси: у Польщі тонування передніх вікон більше ніж на 10% є причиною для відмови у в’їзді.

На які вікна не поширюються обмеження, та що заборонено:

  • Заборона не поширюється на задні вікна та заднє скло
  • Заборонено дзеркальне тонування через ризик засліплення інших водіїв.
  • Тонування плівками з низьким світлопропусканням може бути порушенням ПДР та ДСТУ.

Як уникнути проблем на кордоні

Для того, щоб безперешкодно перетинати кордон, світлопропускання лобового та передніх бічних вікон відповідало нормам (75% та 70%). Якщо ж ні - заздалегідь зніміть плівку.

Для тонування краще обрати атермальну плівку: вона прозора, не впливає на колір, відповідає стандартам і не викликає питань у прикордонників.

Окремо наголосимо, що перед подорожжю до інших країн ЄС обов’язково перевірте вимоги до тонування у цих державах. Штрафи за порушення можуть бути від 50 євро у Німеччині до 1000 фунтів у Великій Британії за повторне порушення.

Читайте також: Камерам автофіксації в Україні розширюють функціонал: названо порушення, за яке штрафуватимуть водіїв